Podsumowanie roku turystycznego 2015 wareckiego oddziału PTTK

Wiadomości 10 stycznia 2016
Podsumowanie roku turystycznego 2015 wareckiego oddziału PTTK

8 stycznia w restauracji „Zajazd na Winiarach” odbyło się podsumowanie roku turystycznego 2015 wareckiego oddziału PTTK im. Wiktora Krawczyka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zarządu głównego PTTK w Warszawie: Włodzimierz Majdewicz – honorowy przewodniczący Komisji Pieszej ZG PTTK, Stanisław Łuc – przewodniczący Komisji Pieszej ZG PTTK. Zaszczycili również naszą uroczystość Władysław Gwardys – honorowy prezes naszego oddziału, Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum Kazimierza Pułaskiego na Winiarach,  Marian Górski – dyrektor CeSiR w Warce, dyrektorzy szkół z terenu gminy współpracujący z naszą organizacja, opiekunowie grup turystycznych, zasłużeni członkowie naszego oddziału oraz sympatycy. W miłej i przyjaznej atmosferze wysłuchaliśmy kilku zdań podsumowania i słów podziękowania wygłoszonych przez prezesa Andrzeja Jasińskiego. Podziękował za współpracę, wszelką pomoc w realizacji zadań i dobre słowo. Nasza koleżanka, Marianna Nadolna otrzymała z rąk prezesa Złotą Odznakę -Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży.

W prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez kol. Jolantę Sikorowską, obejrzeliśmy relację z przebiegu działalności naszego oddziału, przeprowadzonych rajdów i odbytych wycieczek oraz uroczystości statutowych i patriotycznych. Humorystyczny komentarz naszej koleżanki wprowadził wiele radości w poważną uroczystość.

Podczas tej uroczystości został ogłoszony wynik konkursu TURYSTA 2015. Laureatkami zostały mama i córka – Anna i Gabrysia Jasińskie. Ich relacja z wojaży zwróciła uwagę komisji. Turystki zaczęły zwiedzanie od najbliższej okolicy, doceniając jej walory historyczne i przyrodnicze, a skończyły na zwiedzaniu poza granicami naszego kraju. Zapraszamy innych do udziału w tym ciekawym konkursie.

Do miłych rozmów i wspomnień nie trzeba było nikogo namawiać. Wielu gości zaglądało do kroniki PTTK, gdzie z radością i nutką refleksji oglądali siebie na intrygujących zdjęciach. Na stronach księgi umieścili również sympatyczne wpisy z podziękowaniami, wyrazami szacunku i życzeniami.

Dziękujemy wszystkim turystom i sympatykom, którzy uczestniczyli w 2015 roku w naszych rajdach, złazach, wycieczkach i uroczystościach patriotycznych.

Zapraszamy na uroczystości patriotyczne związane ze 153 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczną się Mszą Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa przy ul. Farnej w Warce.

Do zobaczenia na turystycznym szlaku w 2016 roku!

Kalendarz PTTK 2016

Udostępnij:
← Warka na finale WOŚP w TVP! Piotr Plesiewicz sportowcem roku powiatu grójeckiego "Echa Dnia" →

Dodaj komentarz