Więcej
  Strona głównaOrganizacjeTrzy projekty z gminy Warka w drugim etapie konkursu Mazowsze Lokalnie

  Trzy projekty z gminy Warka w drugim etapie konkursu Mazowsze Lokalnie

   

  14 marca ogłoszono wyniki pierwszego etapu konkursu grantowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie  zorientowanego na wsparcie inicjatyw oddolnych. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się trzy projekty złożone przez grupy z gminy Warka.

  Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, obywatelskich grup nieformalnych (składających się z min. 3 osób pełnoletnich) oraz samopomocowych grup nieformalnych. Zgłaszane projekty mogą otrzymać mikrodotację w wysokości do 5 000 zł i ich realizacja może trwać maksymalnie 5 miesięcy w okresie od 15 kwietnia – 30 września 2016 r.. Komisja oceniająca wnioski szczególną uwagę zwracała na cztery główne obszary: zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, forma projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność. Nowością tegorocznego konkursu jest wprowadzenie dwuetapowej oceny wniosków. Autorzy projektów, które znalazły uznanie w oczach komisji w pierwszym etapie oceny, zostają zaproszeni do zaprezentowania swojej inicjatywy przed komisją w drugim etapie.

  W tym roku na konkurs wpłynęło 627 zgłoszeń, 193 zostało zakwalifikowanych do etapu drugiego, w tej grupie znalazły się trzy zgłoszone przez inicjatywy z gminy Warka: ‘’Szkółka owocowa’’, „Ostrołęka 2016” oraz WARCON .

  „Szkółka owocowa” to projekt edukacyjny skierowany do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych stworzony przez członków Inicjatywy na Rzecz Pięknego Końca Świata z Bończy.  Korzystając z bogatej tradycji regionu sadowniczego, podpierając się lokalnym patriotyzmem i dumą wynikającą z przynależności do niezwykłej społeczności o wielowiekowej historii, chcemy podzielić się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem a wszystko z jabłkiem w tle.

  „Ostrołęka 2016” wniosek zgłoszony przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej WARKA ma na celu upamiętnienie poprzez zorganizowanie rekonstrukcji walki stoczonej pod Ostrołęką w sierpniu 1944.  Oddział zwiadowców LWP nawiązał krwawą walkę z niemieckim oddziałem stacjonującym w tej miejscowości. W walkach zginął żołnierz Jan Głowacki o czym informuje znajdujący się tam pomnik.

  Projekt „WARCON”, którego inicjatorem jest WARG – Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki polega na zorganizowaniu trzeciej edycji konwentu gier planszowych, tym razem ponownie w Warce. Impreza będzie dwudniowa, skierowana do wszystkich mieszkańców Warki i okolic – dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i będzie zawierać mnóstwo atrakcji: pokazy gier bitewnych charakteryzujących się efektowną formą wizualną m.in. historyczny ” Napoleon – Bogowie wojny”; turnieje gier planszowych i konkursy – oczywiście z nagrodami; kącik z grami dla maluchów; ogromna wypożyczalnia gier wraz z obsługą tłumaczącą zasady.

  Ambasadorem Programu „Mazowsze Lokalnie” na terenie powiatu grójeckiego jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Gratulujemy zakwalifikowania do drugiego etapu naboru i życzymy powodzenia podczas spotkania z komisją.

  Redakcja „Kuriera Wareckiego”

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE