Strona głównaInstytucjeCeSiRTurniej Szóstek Piłkarskich

Turniej Szóstek Piłkarskich

11 kwietnia na wareckim Orliku odbył się Turniej Szóstek Piłkarskich. O miano mistrza gminy Warka rywalizowali chłopcy ze szkół podstawowych.

W turnieju wystartowały cztery zespoły: PSP nr 1 Warka, PSP nr 2 Warka, ZS-P Nowa Wieś i PSP Wrociszew. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Celem zawodów było wyłonienie zespołu awansującego do rozgrywek międzygminnych.

Turniej w pięknym stylu otworzyła PSP nr 1 Warka, która wysoko bo aż (4:0) ograła kolegów z wareckiej „dwójki”. W kolejnym spotkaniu również wpadło sporo bramek. Tym razem w pojedynku z Wrociszewem świetnie spisywali się zawodnicy z Nowej Wsi, którzy zwyciężyli mecz (3:0). Następne spotkanie było bardziej wyrównane. Tym razem PSP nr 2 rywalizowała z Nową Wsią. Do przerwy obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Remis długo utrzymywał się na tablicy wyników. Dopiero na sekundy przed zakończeniem spotkania zawodnicy z Nowej Wsi pokusili się jeszcze o odrobinę wysiłku i zdołali umieścić futbolówkę w siatce przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. W kolejnym meczu wynik otworzyła drużyna z Wrociszewa. Niestety długo nie mogła cieszyć się z prowadzenia. Po słabszym początku warecka „jedynka” rozkręciła się na dobre i czterokrotnie zdołała strzelić bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla PSP 1 Warka. W ostatniej kolejce turnieju PSP 2 Warka zmierzyła się z Wrociszewem. Ten mecz był również ciekawy i zacięty. Chłopcy wykazywali się dużą determinacją i walką. Niewykorzystane akcje złościły zawodników i dodawały emocji spotkaniu oraz kibicom, którzy dopingowali swoich faworytów. Mecz po 20 minutach dobrej gry wygrała szkoła nr 2 z Warki. Tym samym zapewniła sobie III miejsce w turnieju, a czwarte przypadło reprezentacji Wrociszewa.

W meczu o mistrzostwo stanęli na przeciw siebie zawodnicy z wareckiej „jedynki” i Nowej Wsi. Chłopcy z Nowej Wsi przewyższali przeciwników o głowę i charakteryzowali się większą siłą. Drobniejsi zawodnicy z Warki zachwycali zaś techniką gry. Obie drużyny zagrały bardzo ciekawy i zacięty mecz. Do przerwy było 1:1. Żadna z drużyn nie dawała za wygraną, a chłopaki wykazywali się 100 % zaangażowaniem w grę. Nie zniechęcały starte kolana ani zmienna pogoda. Długo widniał remis.  W końcu po pięknej, zespołowej akcji zawodnicy z PSP nr 1 w Warce zdołali zdobyć upragnionego gola. Zwycięstwa już nie oddali. Kilka minut późnij cieszyli się z wywalczenia mistrzostwa!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce

skład: Krzysztof Grzęda, Szymon Siodłowski, Bartłomiej Giza, Bartłomiej Kot, Emil Bujała, Maksymilian Piwnicki, Hubert Sabała, Patryk Piekarz, Patryk Włodarczyk, Patryk Olczak, Daniel Allori, Artur Wróblewski;

opiekun: Wacław Curyło

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi

skład: Adam Nowakowski, Dawid Kret, Igor Zalewski, Piotr Morawski, Mateusz Kacprzak, Jakub Celejewski, Bartosz Jastrzębski, Jan Baczyński;

opiekun: Marzena Tomaszewska

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce

skład: Adam Adamczyk, Mikołaj Prokopczyk, Konrad Mrozowski, Ernest Sowiński, Kamil Szymański, Jakub Osiński, Tymek Śliwa, Michał Celejewski, Jakub Kociszewski, Paweł Turek, Mateusz Adamczyk;

opiekun: Marcin Banach

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie

skład: Jakub Marciszewski, Dawid Binkiewicz, Krystian Karolak, Kamil Witkowski, Michał Cybulski, Filip Dębski, Damian Jakubowski, Piotr Oktabowicz, Tomasz Piasecki, Angelika Piliszek, Maciej Pogodziński, Łukasz Pogodziński, Piotr Fołtyn;

opiekun: Mariola Żarłok

Dziękujemy za udział i sportowe zaangażowanie wszystkim młodym zawodnikom, a zwycięzcom gratulujemy!!! Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, we współpracy z PSP 2 w Warce.