0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaKulturaUczniowie CKZiU laureatami „Geopodchodów 2016”

  Uczniowie CKZiU laureatami „Geopodchodów 2016”

  Szkoła – tablica, ławki, mnóstwo teoretycznych informacji, których nie sposób spamiętać? Na pewno nie w CKZiU w Nowej Wsi! Uczniowie technikum geodezyjnego wzięli udział w nietypowej lekcji poprowadzonej przez Jerzego Pacześniaka z firmy TPI, której celem było zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami, wykorzystywanymi w pracach geodezyjnych. Młodzież uczestnicząc w takich lekcjach lepiej poznaje swój zawód, zaczyna rozumieć teoretyczne zagadnienia a co najważniejsze podnosi kwalifikacje. Gdyby nie takie spotkania nie byłby możliwy sukces uczniów CKZiU w Nowej Wsi w konkursie „Geopodchody 2016”, który odbył się w dniach 5 – 7 maja 2016 r. w Olsztynie. Uczniowie III klasy w zawodzie technik geodeta: Paulina Cieślak, Natalia Sobocińska i Michał Piwowarek zajęli zaszczytne 3 miejsce i tym samym, oprócz cennych naród rzeczowych, zdobyli indeksy Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

  Konkurs miał formę podchodów – na podstawie mapy należało odnaleźć 10 stanowisk pomiarowych rozmieszczonych na terenie miasteczka akademickiego Kortowo i na każdym z nich wykonać pomiar geodezyjny. Zadania obejmowały m.in. pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary inżynierskie, jak również opracowania kameralne czy zagadnienia z instrumentoznawstwa geodezyjnego. Zmagania trwały blisko 6 godzin i wymagały od uczniów nie tylko wiedzy i umiejętności zawodowych, lecz także zdolności dobrej orientacji w terenie oraz wytrwałości.

  Pobyt w Olsztynie wiązał się także z wieloma atrakcjami takimi jak zwiedzanie starego miasta, spektakl w planetarium oraz ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników Geopodchodów. Nie zabrakło także odpoczynku nad jeziorem – w końcu Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego.

  W zmaganiach konkursowych uczestniczyły aż 22 zespoły z 10 szkół z całej Polski. Miejsce na podium jest więc dla nas ogromnym powodem do dumy. Uczniowie technikum geodezyjnego w Nowej Wsi mogą śmiało powiedzieć, że są jednymi z najlepszych.

  Anna Glazer-Obłoczyńska, CKZiU Nowa Wieś

   

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE