Strona głównaInstytucjeCeSiRTurniej Piłki Siatkowej

Turniej Piłki Siatkowej

12 maja w Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora CeSiR. W zawodach wzięły udział młodzieżowe drużyny dziewcząt z Warki, Chynowa, Mrozów, Grójca i chłopców z Warki, Mrozów i Chynowa. W sumie wystartowało 7 zespołów. Dla młodzieży był to dobry moment do rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników tuż przed zbliżającymi się rozgrywkami powiatowymi olimpiady szkolnej.

Zawody rozgrywały się na dwóch boiskach równocześnie dla każdej z kategorii. Wśród drużyn chłopców bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Mrozów. Drużyna wysoko wygrała z zespołami z Warki i Chynowa.  Chłopcy z Mrozów wyróżniali się techniką, opanowaniem na boisku i dynamicznymi zagraniami, które zaskakiwały przeciwników.

W pojedynku między Chynowem a Warką poziom gry był bardziej wyrównany. Choć pierwszego seta wygrali zawodnicy z Warki 25:11, to w kolejnej odsłonie meczu nie szło im już tak gładko. Drugi set był bardzo zacięty a gra toczyła się do wyniku 30:28. Tym razem to ekipa z Chynowa była górą, rzutem na taśmę doprowadzając do remisu 1:1. W tie-breku zespół z Chynowa podtrzymał swoją passę – wygrał set 15:8 i cały mecz 2:1.Tym samym drugie miejsce przypadło drużynie PG Chynów a klasyfikację chłopców zamknęła drużyna z Warki.

W kategorii dziewcząt podobnie jak w przypadków boiskowych kolegów najlepiej zaprezentowała się drużyna z Mrozów. Dziewczyny na początku wygrały z Warką 2:0, następnie z Grójcem również 2:0 i na potwierdzenie swojej dobrej formy zwyciężyły także z Chynowem 2:0. Trzy zwycięstwa dały dziewczętom z Mrozów I miejsce. Ciekawa sytuacja nastąpiła w przypadku walki o niższe miejsca. Wszystkie 3 drużyny na swoim koncie miały po jednym zwycięstwie i dwóch przegranych. Warka zwyciężyła z Chynowem 2:0, ale uległa Mrozom i Grójcowi. Grójec pokonał Warkę 2:1 ale przegrał z Mrozami i Chynowem. Zaś Chynów pokonał Grójec ale okazał się słabszy od Warki i Chynowa. Po zliczeniu małych punktów na II miejscu ulokowała się drużyna z Warki, na III Chynów. Zespół dziewcząt z Grójca rywalizował towarzysko.

Wszystkie drużyny za zaangażowanie i sportową rywalizację otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz słodkie upominki, które na zakończenie turnieju wręczył dyrektor CeSiR Marian Górski. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i zapraszamy na kolejne edycje.

Dworek na Długiej
    Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).