Więcej

  Festiwal Absurdu – Faza II

  BIEG DZIWNYCH KROKÓW

  Ze smutkiem musimy stwierdzić, że osiągnęliśmy półmetek niecodziennego festiwalu, Festiwalu Absurdu. Za nami już dwa działania: abstrakcje malowane na wareckim rynku i rekonstrukcja Bitwy pod Warką. Własnoręcznie wykonana zbroja i oręż w postaci baloników z wodą były przepustką do absurdalnych zmagań wojennych. Brzmi groteskowo? A będzie jeszcze dziwniej! Zalewa nas strumień nieprzerwanych pomysłów, dlatego możecie być pewni, że kontynuacja będzie równie ekscytująca.

  Przed nami jeszcze dwie akcje w przestrzeni miejskiej. Pierwsza 3 września (sobota), godz. 13:00 – Warecki Rynek. Obędzie się „Rekrutacja do ministerstwa dziwnych kroków”. Zapytacie pewnie jak wziąć udział? Wystarczy zapisać się u organizatorów (w Dworku na Długiej) i wystartować w biegu dziwnych kroków, wykonać nieprzerwaną sekwencję figur taneczno-akrobatycznych. Wskazane jest używanie nóg i rąk! Obiecujemy niezapomniane doświadczenie, które potem wpiszecie w swoje „profesjonalne” CV. A druga akcją? Będzie, proszę się nie martwić! Jest zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach, a my z niecierpliwością czekamy na jej realizację. Tego dnia „Kultura wyjdzie na zewnątrz”. A co to znaczy? To znaczy, że przez jeden, miejmy nadzieję słoneczny dzień, cały ośrodek kultury „Dworek na Długiej” od Dyrektora po Księgową będzie pracował na świeżym powietrzu. A wszyscy wokół będą mieli unikatową możliwość zobaczyć jak się robi kulturę! Troszkę jak na wystawie na ekspozycji, troszkę śmiesznie? Ale czy tak nie jest w naszym życiu? Czy nie żyjemy w wirtualnej ekspozycji? Na widoku setek ludzi? Umówmy się na 8 września (czwartek) – Skwer przed Dworkiem na Długiej.

  BIEG DZIWNYCH KROKÓW

  Plakat FA-2

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE