Pamiętaj chemiku młody… czyli pięcioro wspaniałych w Konarach

Pamiętaj chemiku młody… czyli pięcioro wspaniałych w Konarach

Kiedy w większości szkół jeszcze panowała wakacyjna cisza, pod budynkiem naszej – Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach w poniedziałek 22 sierpnia o godz. 9.00 stawiło się czterdzieścioro dzieci z klas 0-VI, które pod koniec czerwca zadeklarowały chęć uczestnictwa w tygodniowych półkoloniach.

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami nawiązali współpracę z fundacją ,,Przyszłość w nauce” w celu uatrakcyjnienia programu półkolonii. I tak od poniedziałku do piątku szkoła zamieniła się w pracownię chemiczną. Zajęcia z dziećmi prowadzili wolontariusze z fundacji ,,Przyszłość w nauce”: Gabriela Niesłuchowska, Alicja Otrębska, Patrycja Piecuska, Aleksandra Zglejszewska, Adam Stegenta. Eksperymenty, doświadczenia i wspólna zabawa sprawiły, że czas mijał nam szybko. Jeden dzień wypełniła wycieczka do Term w Mszczonowie, która została dofinansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warce, bo prócz zajęć chemicznych uczestnicy realizowali program profilaktyki. Codziennie pyszne obiadki były dowożone z Zajazdu na Winiarach. Ich walory smakowe doceniły dzieci, ale i opiekunowie. Oczywiście, nie zawiedli również druhowie z OSP w Konarach, organizując dzieciom zawody strażackie. W ostatnim dniu półkolonii zostali zaproszeni rodzice, którzy mieli okazję podziwiać, jak bardzo wzrosła wiedza młodych chemików. Kto wie, czy u niektórych nie została zaszczepiona pasja naukowa.

Wolontariusze wyjeżdżali z Konar zachwyceni gościnnym przyjęciem. Bo przecież codziennie po zajęciach z dziećmi czekały na nich różne atrakcje. Pani dyrektor zadbała, by zwiedzili okolicę, uczestnicząc w spływie kajakowym, poznali smak wareckiej pizzy, soku jabłkowego oraz jabłek i śliwek prosto z sadu. Mamusie z Rady Rodziców dowiozły swoje wypieki, by goście czuli się jak w domu.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od wolontariuszy dyplomy z chomikiem Chemikiem. I tak oto połączono zabawę z nauką. Nikt nie stracił. Wszyscy zyskali. 

Dominika Giza, Patrycja Sobieraj, Adam Paradowski

kl.VI PSP w Konarach

Udostępnij:
← Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym w Warce Jedynka na start →

Dodaj komentarz