11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejŚladami polskich odkrywców...

  Śladami polskich odkrywców…

  W czwartek – 6 października 2016 r. odbył się w Dworku na Długiej pierwszy w roku akademickim 2016/2017 wykład Wareckiej Akademii Wiedzy „Polscy podróżnicy, pionierzy i odkrywcy”, który wygłosiła dr Paulina Komar. Był on zwiastunem planowanej przez WAW dłuższej serii prelekcji traktujących o wybitnych Polakach, którzy mają ogromne zasługi na polu nauki lub sztuki, ale nigdy nie zostali docenieni we własnym kraju. Mało o nich wiadomo lub zostali zapomniani, zagubili się w  burzliwych dziejach naszego narodu. Chcemy przywrócić im należne miejsce w pamięci rodaków, należne miejsce w historii Polski. Pomysł ten spotkał się z akceptacją wszystkich słuchaczy. Dziękujemy.

  Zapraszamy na kolejny wykład WAW już w następny czwartek – 13 października o godz. 17:30 do Dworku na Długiej. Czeka nas wspaniała wycieczka do Egiptu.

  Zapraszamy wstęp wolny.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE