Ostrołęka kupuje rower dla misjonarza

Wiadomości 19 listopada 2016
Ostrołęka kupuje rower dla misjonarza

W nawiązaniu do zakończonego Roku Wiary, MIVA Polska organizuje akcję uCZYNek WIARY. Jej celem jest wsparcie katechistów w krajach misyjnych i wyposażenie ich w rowery (również i motorowery), które ułatwią im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej.

Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek informujących o gorliwej pracy katechistów, ich trudnościach i podstawowych potrzebach. Dużym problemem, z którym się na co dzień borykają, jest brak transportu i trudności w docieraniu do ludzi mieszkających w afrykańskich wioskach i osiedlach. Brak odpowiedniego transportu publicznego w wielu regionach Afryki sprawia, że muszą wędrować pieszo nawet po kilkanaście kilometrów, by dotrzeć do swoich wspólnot. Rowery i motorowery są dla nich wielkim udogodnieniem. Jednakże, ani oni sami, ani misjonarz nie są w stanie im tego zapewnić. Dlatego misjonarze zwracają się do MIVA Polska.

Chcąc wspomóc akcję zakupu rowerów dla misjonarzy, zorganizowaliśmy już po raz trzeci w naszej szkole kiermasz ciast dyniowych z okazji Halloween. W dniach 24-28 października 2016 r. każda klasa z wielkim zaangażowaniem sprzedawała swoje domowe wypieki. Zainteresowanie uczniów pieczeniem ciast oraz ich zakupem przerosło nasze oczekiwania. Akcja ta pozwoliła nam zgromadzić sporą sumę pieniędzy. W imieniu misjonarzy chcielibyśmy podziękować uczniom i ich rodzicom za przygotowanie ciast oraz wszystkim, którzy te ciasta zakupili. Dzięki Wam udało nam się wesprzeć akcję „Rower dla misjonarza”.

ost-1

Tekst: PSP w Ostrołęce

Udostępnij:
← II Ogólnopolskie Dożynki Sadownicze w Warce Aktywna seniorka - Bezpłatny 30 dniowy program ćwiczeń →

Dodaj komentarz