Strona głównaOrganizacjeZawodnicy UKS OLIMPIC pływali szybko i skutecznie na zawodach w Mławie

Zawodnicy UKS OLIMPIC pływali szybko i skutecznie na zawodach w Mławie

               W dniach 12 – 13 listopada 2016 r. na gościnnych obiektach OSiR Mława odbyły się zawody pływackie, w których UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 19 zawodników. Były to szczególne zawody dla naszego klubu, gdyż brali w nich udział najmłodsi zawodnicy z rocznika 2007 i 2006. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody dwudniowe, prowadzone w formie Mistrzostw Polski.

Atmosfera, organizacja i warunki w Mławie powodują, że za każdym razem są to bardzo udane zawody dla naszych zawodników. Pływacy UKS OLIMPIC Warka startowali 89 razy i ustanowili 75 nowych rekordów życiowych, a w podsumowaniu generalnym jako klub zajęliśmy V miejsce. Pod względem postępu sportowego uzyskaliśmy 105 %. Dwudniowe zmagania zakończyliśmy zdobyciem 23 medali: 6 złotych, 4 srebrnych i 12 brązowych, co dało nam VIII miejsce w medalowej klasyfikacji generalnej. Ponadto zdobyliśmy nagrody indywidualne – dla najlepszego zawodnika. Szczególnego wyczynu dokonali zawodnicy z rocznika 2007 – Szymon Ukleja zdobył statuetkę za II miejsce, a Wiktor Morawski za III miejsce. W roczniku 2005 II miejsce wywalczył Krzysztof Kasprzak, a w roczniku 2001 bezkonkurencyjna była Aleksandra Cieplak  – I miejsce.

Medalistami zawodów zostali:

– Aleksandra Cieplak: 4 złote, 1 srebrny,

– Krzysztof Kasprzak: 1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy

– Regulska Zuzanna: 1 złoty, 1 brązowy,

– Ukleja Szymon: 1 srebrny, 1 brązowy

– Baczyńska Aleksandra: 3 brązowe,

– Baczyński Jan: 1 brązowy,

– Chojnacki Krystian: 1 brązowy,

– Kasprzak Wiktor: 1 brązowy,

– Morawski Wiktor – 1 brązowy,

– Gardzisz Maja: 1 srebrny, 1 brązowy

oraz najmłodsza sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Szymon Ukleja, Oliwia Mirowska, Sandra Kowalska, Wiktor Morawski – medal brązowy.

Pod względem uzyskanych punktów (506) zajęliśmy VI miejsce.

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE