Więcej
    Strona głównaOrganizacjeTrzy kolory: złoty, srebrny, brązowy dla Aleksandry Cieplak na Grand...

Trzy kolory: złoty, srebrny, brązowy dla Aleksandry Cieplak na Grand Prix Polski w Poznaniu

W dniach 19-20.11.2016 r., na obiektach Poznańskiej Malty odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. W zawodach reprezentowały nas Natalia Kościanek i Aleksandra Cieplak.  To były bardzo udane zawody.

Aleksandra Cieplak startowała w pięciu konkurencjach i pięciokrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe –   na dystansie 100 m stylem motylkowym zajęła I miejsce, 200 m stylem motylkowym II miejsce, na 50m stylem motylkowym III miejsce, na 50m stylem dowolnym III miejsce.  W łącznej klasyfikacji w stylu motylkowym zajęła I miejsce.

Natalia Kościanek  na 50 m stylem klasycznym zajęła VIII miejsce i ustanowiła nowy rekord życiowy, na 100m stylem klasycznym zajęła VII miejsce, a na dystansie  200 m stylem klasycznym – VI miejsce.

W sezonie 2016/2017 obowiązuje nowa formuła zawodów – w pierwszych pięciu najlepszych seriach startują zawodnicy, którzy posiadają na danym dystansie najlepszy czas. Nasze zawodniczki Ola i Natalia, chociaż są juniorkami i rywalizują z seniorkami, startują w tych najlepszych seriach, co świadczy o ich wysokich umiejętnościach.

Pragniemy również z dumą poinformować Państwa, że w nowej edycji konkursu gazety ,,ECHO DNIA” na najlepszego sportowca i talent roku powiatu grójeckiego, do kategorii talent roku została nominowana Aleksandra Cieplak.  Zwracamy się do wszystkich sympatyków pływania i mieszkańców Warki, aby oddali głos na naszą zawodniczkę.

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!