TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUczcijmy Powstańców Styczniowych 1863 roku!

Uczcijmy Powstańców Styczniowych 1863 roku!

W niedzielę 22 stycznia, w Warce odbędą się uroczystości upamiętniające 154. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. O godz. 17:00 w kościele pw. Św. Mikołaja odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny uroczysta Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych. Po mszy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. z Nowej Wsi zaprezentują krótki program artystyczny pt. „Był taki rok 1863”. Następnie uczestnicy uroczystości we wspólnym pochodzie na czele z Powstańcami z Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA oraz harcerzami z pochodniami udadzą się pod Kopiec Powstańców Styczniowych przy ul. Nowy Zjazd, gdzie m.in. rozstrzelany został dowódca oddziału partyzanckiego działającego w okolicach Warki – płk Władysław Kononowicz i tam złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze i oddana salwa honorowa. Na zakończenie, na wszystkich czekać będzie gorący wojskowy poczęstunek serwowany z kuchni polowej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej SWKS Warka.

Zapraszamy do udziału w uroczystości w imieniu wszystkich Organizatorów i Partnerów: Samorządu  Miasta i Gminy Warka, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka w Warce, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Parafii Św. Mikołaja Biskupa, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi, Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. P. Wysockiego, Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA, Grupy Rekonstrukcji Historycznej SWKS Warka oraz Szczepu 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych.

Poznaj historię pułkownika Władysława Kononowicza i jego oddziału – www.oKononowiczu.pl

Plakat Powstanie Styczniowe 2017

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE