Grzegorz Witan – sportowiec roku 2016

Grzegorz Witan – sportowiec roku 2016

W piątek, 20 stycznia 2017 r. w Radomiu odbyła się gala sportu, w czasie której podsumowano wyniki plebiscytu sportowego organizowanego przez „Echo Dnia”.

Pierwsze miejsce w plebiscycie sportowym w kategorii sportowiec roku powiatu grójeckiego zajął piłkarz Klubu Sportowego Warka Grzegorz Witan.

Grzegorz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku fizjoterapia. W roku 2016 ukończył kurs trenersku UEFA „C” i został trenerem drużyny Żaków roczników 2006 i 2007 w KS Warka.

Grę w piłkę rozpoczął w wieku 7 lat w UKS Wysocki Warka, a jego pierwszym trenerem był Pan Wacław Curyło. Następnie jako junior Grzesiek grał w KS Warka, a trenerem drużyny był Pan Wiesław Wolski. Obecnie Grzegorz jest podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów KS Warka. Pomimo młodego wieku jest jednym z zawodników z najdłuższym stażem w rodzimym klubie sportowym.

Przez kilka lat w okresie juniorskim, oprócz piłki nożnej, trenował pływanie w UKS OLIMPIC Warka. Był bardzo dobrze zapowiadającym się pływakiem w stylu klasycznym, ale „miłość do piłki nożnej” była większa.

Oprócz gry w piłkę i pracy trenerskiej Grzegorz sprawuje opiekę fizjoterapeutyczną nad pływakami UKS OLIMPIC Warka, ratując i naprawiając liczne urazy i kontuzje.

Gratulujemy zajęcia I miejsca w konkursie i serdecznie życzymy następnych sukcesów.

Udostępnij:
← Wrociszew zagrał w orkiestrze... wielkich serc Aleksandra Cieplak - sportowy talent roku 2016 →

Dodaj komentarz