Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZa nami XII semestr Wareckiej Akademii Wiedzy

  Za nami XII semestr Wareckiej Akademii Wiedzy

  W programie XII semestru Wareckiej Akademii Wiedzy, czyli bezpłatnych wykładów, które odbywały się w czwartkowe wieczory w „Dworku na Długiej”, dominowały spotkania z wyjątkowymi, a zbyt mało znanymi Polakami: Michaliną Wisłocką, Izabelą Czartoryską, Bronisławem Piłsudskim czy nawet Markiem Grechutą. Odcisnęli oni wyraźne piętno w polskich dziejach i kulturze. Zorganizowaliśmy też dla naszych słuchaczy wspaniałe wycieczki… w przestrzeni i w czasie. Odwiedziliśmy mianowicie wyspy: Kretę i Santorin oraz Chiny w Azji i Sudan w Afryce. Ugościliśmy Państwa wspaniałą ucztą… duchową, czyli spotkaniem z legendami arturiańskimi – przy świecach, w piwnicach Dworku na Długiej. Proponowaliśmy także trudne tematy do dyskusji, do przemyślenia: dlaczego tak uparcie gonimy za szczęściem i czym ono jest w istocie? co powoduje, że spokojni, zdawać by się mogło, sąsiedzi nagle zamieniają się w bestie i mordują się nawzajem z niebywałym okrucieństwem? Było zatem, jak zwykle na WAW-ie – zdumiewająco, zastanawiająco i kolorowo.

  Na zakończenie kolejnego semestru spotkań z wiedzą w „Dworku na Długiej”, na stałych uczestników, tych, którzy w specjalnych indeksach zbierali podpisy wykładowców, czekały nagrody niespodzianki. Dziękujemy wszystkim naszym Słuchaczom za zaufanie i za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania z ciekawymi tematami… Widzimy się po wakacjach.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE