Najwyższa i najpiękniejsza

Instytucje, Parafie, Wiadomości 21 kwietnia 2017
Najwyższa i najpiękniejsza

9 kwietnia, w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty we Wrociszewie odbył sie konkurs na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Była to pierwsza edycja konkursu zorganizowanego z inicjatywy klubu seniora SPA Bończa.

Liczba palm zgłoszonych do konkursu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie ukrywamy, że mieliśmy pewne obawy. Zastanawialiśmy się czy informacja o konkursie wzbudzi zainteresowanie wśród parafian.  Okazało się, że to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Przyniesiono tyle własnoręcznie wykonanych palm, że nasz Kościół zakwitł jak kolorowa, wiosenna łąka. W konkursie wzięło udział 39 prac wykonanych indywidualnie i zbiorowo. Były palmy przyniesione przez uczniów i grupy seniorów, przez dorosłych i przez dzieci. Były filigranowe, zielone palemki i kilkumetrowe giganty. Jury miało nie lada problem, aby wskazać zwycięzców, chociaż wygrana i dyplom nie były przecież najważniejsze. Najwartościowsze było zaangażowanie i  wspólna praca, a wszystko po to, aby podtrzymać tradycję Niedzieli Palmowej, która jest upamiętnieniem przyjazdu Chrystusa do Jerozolimy witanego przez tłum rzucający Mu liście palmowe pod nogi.  Łatwo kupić palmę w sklepie, ale jaka to przyjemność zrobić  ją własnoręcznie. Organizatorzy podkreślają, że zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony proboszcza, ks. Adama Ostrowskiego i rady parafialnej, która ufundowała część nagród. Składają również podziękowania firmie Qual Pak s.c. za zrozumienie dla społecznych inicjatyw i podarowanie słodyczy dla wszystkich uczestników. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Zwycięzcy w kategorii Najpiękniejsza Palma Wielkanocna: I miejsce – Elżbieta Litwin, Palczew Parcela, II miejsce – rodzina Państwa Nowaków, Grzegorzewice, III miejsce – klasa  II b PSP Wrociszew. Zwycięzcy w kategorii Najwyższa Palma Wielkanocna: Klub Seniora SPA Bończa, Klub Seniora Michałowskie Poziomki, kl. VI PSP Wrociszew.

SPA Bończa

 

Udostępnij:
← Koleją do... muzeum w Warce! Wirtualna zabawa →

Dodaj komentarz