Gwiezdne Wojny na wareckim rynku

Gwiezdne Wojny na wareckim rynku

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… Te słowa po raz pierwszy pojawiły się na ekranach kin 25 maja 1977 roku – nikt nie spodziewał się wtedy, że przez 40 kolejnych lat, „Gwiezdne Wojny” zawładną sercami wielu osób na całym świecie.

28 maja 2017, o godzinie 12:00, na wareckim rynku rozbrzmiały charakterystyczne nuty Marsza Imperialnego – WARG, Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki, w ramach projektu „Skrzynka z Kulturą”, zorganizował obchody 40-lecia premiery pierwszego filmu tej gwiezdnej sagi. Warecki rynek wypełnił się barwnymi postaciami, żywcem wyjętymi z kinowego ekranu –Lord Vader, księżniczka Leia, Kylo Ren, Rey i spółka, przechadzali się po okolicy, chętnie pozując do zdjęć z uczestnikami imprezy. W te postacie wcielili się przedstawiciele grupy C-Sector, specjalizującej się w przygotowywaniu i prezentowaniu profesjonalnych strojów, wzorowanych na postaciach z szeroko rozumianej popkultury. Poza zetknięciem się oko w oko z ulubionymi bohaterami „Gwiezdnych Wojen”, wszyscy którzy odwiedzili imprezę, mogli wziąć udział w rozgrywkach w gry planszowe, prezentowane przez WARG („X-Wing”, „Star Wars: Armada” i wiele innych). Podczas trwania wydarzenia, odbył się konkurs na najlepsze przebranie z uniwersum Star Wars – spośród 13 uczestników, jury (członkowie grupy C-Sector) wyłonili trójkę zwycięzców: 1 miejsce – Gabrysia Malowaniec, 2 – Franciszek Bartczak, 3 – Maja Mirowska oraz dwa wyróżnienia: Oliwier Mróz i Katarzyna Libowska. Dodatkowo, ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego (oczywiście o gwiezdno wojennej tematyce) w którym pierwsze trzy miejsca zajęli: 1 miejsce – Eryk Zaręba, 2 – Franciszek Zaręba, 3 – Kinga Strzelczyk. Na koniec, Lord Vader wraz z Rey poprowadzili konkurs wiedzy o „Gwiezdnych Wojnach”. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Obchody 40-lecia udały się znakomicie – co jednogłośnie stwierdzili uczestnicy imprezy jak i zaproszeni goście (co widać zresztą na rewelacyjnych zdjęciach, wykonanych przez autora strony Warka w Obiektywie, Rafała Donicę).

Zobacz zdjęcia – kliknij tutaj.

Zapraszamy na warecki rynek, na kolejne wydarzenia w ramach projektu „Skrzynka z Kulturą”. Będzie się działo!

Projekt zrealizowany przez WARG Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki w ramach Programu Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – „Skrzynka z Kulturą”.

Udostępnij:
← Sukces uczennicy PSP Michałów UKS OLIMPIC Warka zaprasza do wakacyjnej szkółki pływackiej →

Dodaj komentarz