Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNiezwykły Jabłkowy Dzień Dziecka w Warce!

  Niezwykły Jabłkowy Dzień Dziecka w Warce!

  Jabłkowy Dzień Dziecka pozostaje już tylko w naszych wspomnieniach, których zapewne będzie bez liku, bowiem to co wydarzyło się na wareckim rynku 4 czerwca przerosło najśmielsze oczekiwania. W niedzielne południe warecki rynek zamienił się w jabłkową krainę którą władały dzieci. Zaraz po powitaniu przez prowadzącego – dyrektora „Dworku na Długiej” Andrzeja Zarębę, klucz do miasta z rąk Burmistrza Warki – Dariusza Gizki oraz Prezydium Rady Miejskiej – Przewodniczącej Aldony Rzeźnik i Wiceprzewodniczących Zofii Pawelec i Szymona Cieślaka odebrali najmłodsi i od razu zabrali się za to co lubią najbardziej, czyli za… świetną zabawę.

  Jedną z głównych atrakcji, był zdobywany przez dzieci „mini Szlak Jabłkowy”. Zadaniem maluchów było odebranie z „bazy” czyli Skrzynki Kontaktowej mapki i zgodnie z nią odnalezienie na terenie rynku 9 stoisk, które reprezentowały miejsca na Szlaku Jabłkowym znajdujące się na terenie całej gminy Warka, a zatem: Kawiarni Galerii Rynek, Szkółki Owocowej Bończa, Laboratorium PSP Konary, Agroturystyki Kuźnia Talentów,  Agroturystyki Antonówka, Miodów Tuszyńscy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Zajazdu na Winiarach oraz Przystani na Winiarach. W każdym z namiotów na dzieci czekały przeróżne jabłkowe zadania do wykonania, m.in. własnoręczne ozdabianie toreb, konkurs na jak najdłuższą obierkę, wyciskanie soku, czy robienie własnych jabłek – drewnianych, z masy solnej jak i z włóczki. Każdy z ponad 200 śmiałków, którym udało się zdobyć mini Szlak Jabłkowy w całości mógł zdobyć jedną z ponad 100 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez organizatorów i Partnerów.

  Nie były to jednak jedyne stosika, które zapraszały najmłodszych do zabawy. Wspólnie z dziećmi świętowali również: Szkolne Koło Wolontariatu działające przy PG w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Animator, CUK Ubezpieczenia, Fotobudka Bum Cyk Cyk, Babskim Okiem, Łazuccy Gospodarstwo Szkółkarskie, Klub Sportowy Odnova, Klub Fitness Forma oraz ABC Dziecka. Każdy z powyższych przygotował liczne atrakcje dla zwiedzających, które cieszyły się ogromną popularnością.

  W tym samym czasie dzieci królowały również na scenie, gdzie odbywały się pokazy ich umiejętności i talentów. Rozpoczął je Występ Sekcji Tanecznej „Emotion” działającej przy Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Zaraz po nich oczy wszystkich skupione były na wareckiej straży bowiem przygotowali oni wspólnie z policją i SPZOZ-em, symulację akcji ratowniczej. Po tych emocjach znów wróciliśmy na scenę usytułowaną przy Ratuszu gdzie rozpoczął się II Gminny Przegląd Twórczości Szkolnej a swoje najlepsze prezentacje artystyczne przygotowały: szkoły podstawowe z Michałowa, Wrociszewa, Ostrołęki, Konar, Nowej Wsi, dwie warecki podstawówki oraz dwa przedszkola – samorządowe „Bajkowy Statek” oraz niepubliczne „Kubusiowe Przedszkole”. W przerwach między występami odbywały  się konkursy z nagrodami które organizował Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o. oraz CUK Ubezpieczenia. Na koniec występów artystycznych odbyły się Prezentacje Klubu Sportowego ODNOVA oraz Klubu Fitness Forma.

  Niestety po godzinie 17:00 pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów. Deszcz spowodował iż większość dzieci i ich rodziców pośpiesznie udała się do swoich domów…

  Mimo wcześniejszego zakończenia zabawy, tego dnia, przez warecki rynek przewinęły się setki dzieci wraz ze swoimi rodzicami, którzy z uśmiechem na ustach odwiedzali stoiska usytułowane wokół rynku, korzystali z możliwości zrobienia sobie wspólnych zdjęć dzięki Fotobudce Bum Cyk Cyk oraz dziewczynom z Pracowni Fotograficznej „Babskie Oko”, jak również do ostatnich chwil wykorzystywali możliwość zabawy na dmuchańcach od partnera „Dnia Dziecka” czyli ABC Dziecka – Jarosław Cendrowicz.

  Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, nade wszystko dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom dzięki którym Jabłkowy Dzień Dziecka mógł się odbyć, są to Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Zakład Usług Komunalny Sp. z o.o. w Warce, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce,  Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, Komisariat Policji w Warce, Jabłkowa Warka, Stowarzyszenie W. A. R. K. A, Pracownia Fotograficzna Babskim Okiem, Fotobudka Bum Cyk Cyk, Piekarnia Kazana, ABC Dziecka, Szkółka Owocowa Bończa, Agroturystyka Kuźnia Talentów, Przystań na Winiarach, Tuszyńscy Miody z tradycjami, Gospodarstwo Agroturystyczne Antonówka, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Kawiarnia Galeria Rynek, PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach, Zajazd na Winiarach, Śmietanka Towarzyska Spotykalnia, Szkolne Koło Wolontariatu przy PG w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, Łazuccy Gospodarstwo Szkółkarskie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej „ANIMATOR”, Organizacja  Producentów Owoców Twój Owoc, CUK Ubezpieczenia, Klub Sportowy Odnova, AdDesigner, Klub Fitness Forma, Lodziarnia Delicja.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE