Mniam, mniam

Mniam, mniam

6 czerwca 2017 roku, w ramach profilaktyki zdrowego odżywia­nia odbyło się w PSP nr 2 w Warce przed­stawienie pod tytułem „Mniam, mniam” w wykonaniu zespołu teatralnego ,,Grupa T” z Torunia.

Celem spektaklu było uświa­domienie młodym odbiorcom (klas I – III i oddziałów przedszkolnych), czym jest zdrowe jedzenie oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprze­strzeganie zasad prawidłowego odży­wiania.

Główna bohaterka przedstawie­nia Wanda, odżywia się niezbyt zdro­wo, wskutek tego wpada w poważne tarapaty – zamienia się w to, co naj­bardziej lubi jeść, czyli w olbrzymiego hot – doga. W pokonaniu tego proble­mu pomaga jej Kazik, potem doktor Klepka, w końcu konieczna jest po­moc pani Magdy Seler, która uczy ją zasad zdrowego odżywiania. Wanda zaczyna przyrządzać zdrowe posiłki i wraca do swej własnej postaci.

Uczniowie dzięki przesłaniu, jakie płynęło z treści spektaklu, do­wiedzieli się, jak zgubne skutki niesie ze sobą nadmierne jedzenie słodyczy i niezdrowych produktów. Przed­stawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, jak również stanowiło niepowtarzalną okazje do bezpośredniej zabawy z aktorem. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i kunszt kabaretowy aktorów za­gwarantował odbiorcom niesamowite wrażenia.

Pamiętajmy zatem, że racjonal­na dieta oraz prawidłowo wykształ­cone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Sposób żywie­nia ma wpływ na koncentrację, zapa­miętywanie, zdolność uczenia, a także lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowied­nich nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

PSP nr 2 w Warce

 

Udostępnij:
← Z Ostrołęki, przez Ostrołękę, do Ostrołęki... Warka w zgodzie z naturą →

Dodaj komentarz