Strona głównaInstytucjeCeSiRSzóstki Piłkarskie w dziewczęcym stylu!

Szóstki Piłkarskie w dziewczęcym stylu!

12 września na wareckim Orliku odbyły się Turniej Szóstek Piłkarskich. O miano mistrzyń z gminy Warka rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych. W turnieju wystartowało sześć zespołów: SP nr 1 Warka (2 drużyny), PSP nr 2 Warka (2 drużyny), PSP Wrociszew i PSP Konary. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach młodszej i starszej. Celem zawodów było wyłonienie zespołu awansującego do dalszych rozgrywek.

W grupie starszej zmierzyły się  dwa zespoły w iście derbowym spotkaniu. Warecka „jedynka” grała z „dwójką”. Dwie piętnastominutowe połowy miały wyłonić zwycięzcę. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Obie drużyn prezentowały podobny styl gry, który stał na dobrym poziomie. W pierwszej części spotkania tempo gry nieznacznie narzucała „dwójka”. Dziewczyny zdobyły pierwsza bramkę, a koleżanki z jedynki musiały je gonić. W drugiej połowie role się odwróciły i tym razem jedynka nieznacznie przeważała. W decydujących minutach meczu jedynka zdołała wywalczyć jednobramkowe prowadzenie dające im zwycięstwo 5:4. Tym samym dziewczyny z SP 1 Warka zajęły pierwsze miejsce, a PSP 2 Warka drugie.

W młodszej grupie również nie brakowało emocji. Tym razem rywalizowały 4 drużyny systemem „każdy z każdym”. Dziewczynki rozegrały w sumie 6 spotkań 2 x 10 min. Tu również rozgrywały się ciekawe wyrównane pojedynki. Niekiedy jedna dobrze przeprowadzona akcja decydowała o losach całego meczu. W pierwszym meczu Konary nieznacznie uległy PSP 1 Warka – było 0:1. W drugim meczu również padł wynik 1:0 tym razem dla Wrociszewa w pojedynku z PSP 1 Warka. W kolejnym spotkaniu „Jedynka” zremisowała z „Dwójką” 0:0, a Wrociszew ograł Konary 2:0. W ostatnich decydujących meczach SP 1 Warka pokonała PSP Konary 1:0, a Wrociszew zremisował 1:1 z PSP 2 Warka. Tym samym I miejsce zajęła drużyna z PSP Wrociszew, II miejsce PSP 2 Warka, III miejsce PSP 1 Warka, a IV miejsce PSP Konary. Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Dziewczynki które chcą rozwijać talent piłkarski zapraszamy na zajęcia piłki nożnej CeSiR we wtorki i czwartki o godz. 16:30. Zajęcia odbywają się hali CeSiR.