Więcej
  Strona głównaSportWada postawy - dolegliwość XXI wieku

  Wada postawy – dolegliwość XXI wieku

  Ufając badaniom specjalistów dotyczących wad postawy aż 80%  dzieci w Polsce cierpi na tę dolegliwość.  Jest to bardzo poważny problem nie tylko ze względu na fakt, że dotyka coraz większej liczby dzieci, ale przede wszystkim z powodu braku przeciwdziałania tej chorobie XXI wieku. Wada postawy to dolegliwość, która w dużej mierze objawiająca się potocznie zwanym garbieniem się. Prócz odstępstwa od prostego kręgosłupa schorzenie to dotyka także destabilizacji funkcji układu ruchowego, a także schorzeń kończyn. W późniejszym stadium, gdy wada postawy w wieku dorastania nie została wyeliminowana, problem ten jest przyczyną wielu chorób oraz zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  Wada postawy jest przede wszystkim efektem zaniku profilaktyki w szkołach. Od czasu znaczącego ograniczenia badań dzieci w szkołach problem zaczął narastać. W dużej mierze stało się tak, gdyż zaniechanie tegoż obowiązki przez szkoły przekreśliło szanse dzieci na takowe badania. Niestety w  większości przypadków, rodzice indywidualnie nie badają swoich pociech pod względem wady postawy.   Pośrednim winowajcom dziecięcej wady postawy jest przemysł technologiczny, którego nowe produkty multimedialne, na czele z komputerami i grami wideo, wypierają z listy dziecięcych zainteresowań podwórkowe zabawy, które drzewiej dostarczały nie tylko zdrowego stylu życia, ale także ograniczyły ryzyko wady postawy. Lista zagrożeń prowadzących do wystąpienia wady postawy jest bardzo długo. Należy jeszcze wspomnieć o tak oczywistych rzeczach jakimi są problemy uczniów z niećwiczeniem na lekcjach wychowania fizycznego czy choćby bardzo ciężkie tornistry młodych uczniów. Kwestia wad postawy u najmłodszych jest szczególnie istotna w małych miastach, gdzie szeroko rozumiana profilaktyka jest nader ograniczona. W przypadku gdy szkoła nie wypełnia misji zapobiegania występowania wady postawy u uczniów, a najbliższy punkt kontroli postawy jest znacznie oddalony od miejsca zamieszkania problem staje się poważny.

  W chwili obecnej w Warce pojawia się nadzieja na walkę z wadami postawy u wareckich dzieci. Dzieje się tak za sprawą nowo otwartego klubu fitness. Fitness Dance Cafe postanowił zadbać nie tylko o formę i samopoczucie warczan, ale również o rozwiązanie problemu wady postawy u wareckich dzieci. Jest to możliwe dzięki specjalnym zajęciom z  gimnastyki korekcyjnej, które znalazły się w ofercie klubu. Zajęcia korekcyjne zadbają o zniwelowanie wady postawy oraz dostarczą młodym warczanom niezbędną dawkę dziecięcego ruchu.

  więcej informacji:  www.fitnessdancecafe.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE