Drugi Weekend Cudów w Warce już za nami!

Drugi Weekend Cudów w Warce już za nami!

Za nami już drugi weekend cudów w Warce. Finał Szlachetnej Paczki  w tym roku przypadał na 9 i 10 dzień grudnia. Finałowy magazyn rejonu Warka usytuowany był na sali gimnastycznej w SP nr 1 w Warce skąd przez dwa dni, od rana do późnego wieczora wolontariusze, często wraz z Darczyńcami, rozwozili paczki do potrzebujących rodzin, włączonych do programu. Emocji było co niemiara, od zdumienia i zdezorientowania po łzy wzruszenia, czy wybuchy radości. W jeden weekend zaspokojonych zostało tyle potrzeb, spełnionych zostało tak wiele marzeń, uśmiech na ustach zagościł u niezliczonej liczby osób – swoją drogą największe uśmiechy wcale nie królowały u obdarowanych rodzin – tam gościło raczej zdumienie i wzruszenie. Szczęście, uśmiech i satysfakcja to najlepsza nagroda dla wolontariuszy i darczyńców za poświęcony czas i hojne serce.

Dzięki Szlachetnej Paczce w tym roku w całej Polsce do rodzin dostarczonych zostało 19.872 paczek o łącznej wartości ok. 53.973.499zł, co średnio daje około 2.689zł na jedną paczkę. W tworzenie poszczególnych paczek średnio zaangażowane były 36 osób co łącznie daje ponad 810.351 osób zaangażowanych w przygotowywanie paczek w całej Polsce! Do tych wyników przyczyniło się 21 SuperW z Warki w tym Lider – Wolontariusz Agata Łuczak, którzy pośredniczyli między darczyńcami a 39 rodzinami włączonymi do projektu. Ed­mund Burke powiedział „wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje” – na szczęście po raz kolejny zło nie zwyciężyło!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki chcieliby podziękować firmom, instytucjom i ludziom o wielkich sercach za pomoc w przygotowaniu tak wyjątkowego finału. Przede wszystkim dziękują Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce za udostępnienie sali gimnastycznej. Kole Wolontariatu działającemu przy tejże szkole za prześliczne ozdoby i pomoc w przystrajaniu sali. Dziękują restauracjom: Zajazd na Winiarach, Restauracja Na Lotników, Kociołek Obiady jak u Babci, Biesiadowo Warka, B@C Warka państwo Czerwińscy, Pierogarnia na Mostowej, Piekarnia Kowalczyk, za zaopatrzenie nas w pyszne pyszności na ciepło i na zimno. Dziękują Kwiaciarni Rosarium za świąteczne stroiki, AdDesigner.pl za szlachetne kubki dla Darczyńców, PSP w Ostrołęce za kolorowe pierniczki, Katarzynie Piaseckiej-Marszałek za śliczne zdobione pierniki dla Darczyńców, a Sławkowi Zieliński za oryginalne jabłka z napisami . Dziękujemy Przedszkolu Samorządowemu w Warce za długie, kolorowe łańcuchy, a Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 z w Warce za świąteczne, ręcznie robione ozdoby. ABC Dziecka dziękujemy za balony, Plastusiowo – AGAT office za wszelki potrzebny papiernik, a Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz zespołowi Jego Blask za zaopatrzenie nas w niezbędne sprzęty. Wsparcie finansowe nasz rejon otrzymał od Gabinetu Lekarski Paweł Strus za co również ogromnie dziękujemy.

Pełni magii tego weekendu dopełniła ogólnodostępna dla wszystkich Fotobudka Bum Cyk Cyk i fantastyczna fotorelacja wykonana przez Rafała Donicę. Świąteczną atmosferę tworzyły ogromne żywe choinki od Jarosława Gazarkiewicza i piękny klimatyczny kominek zrobiony przez naszego wolontariusza Mariusza Wilczyńskiego. Szczególne podziękowanie również wolontariusze kierują do osób które weekend zamiast spędzać w ciepłym domowym zaciszu, postanowiły nas wspomóc większym samochodem i siłą rąk do noszenia i rozwożenia paczek. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Przyjaciołom, znajomym i wszystkim, dla których chęć pomocy przyszła swobodnie i naturalnie! Razem możemy więcej!

Fotorelacja: Rafał Donica

Udostępnij:
← Czas artystów w Michałowskiej szkole Śpiewaj przy Farnej to zawsze piękny czas… →

Dodaj komentarz