Sportowe Mikołajki w CeSiR

Sportowe Mikołajki w CeSiR

Mikołajki to szczególny czas dla dzieci! W tym dniu Mikołaj – wspaniały dobrodziej spełnia marzenia i przynosi drobne upominki za dobre sprawowanie. Nasi młodzi sportowcy również świetnie spisywali się w tym roku, solidnie szlifując formę i rozwijając swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Dlatego też Święty Mikołaj zawitał w nasze skromne progi i odwiedził naszych sportowców na turniejach i zawodach przygotowanych z okazji mikołajek.

Piłka Nożna

3 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, w którym uczestniczyli najmłodsi zawodnicy z dwóch grup piłkarskich sekcji CeSiR. Dla wielu z nich był to pierwszy poważny turniej. W rozgrywkach uczestniczyło 37 młodych zawodników, których podzielono na 6 drużyn. Zespoły zostały przydzielone do dwóch grup młodszej i starszej, a dzieci wymyśliły świąteczno-mikołajkowe nazwy drużyn. I tak w grupie młodszej znalazły się ZIELONE ELFY, SUPER MIKOŁAJE, NIEBIESKIE ELFY, MIKOŁAJE, a w starszej GUCI GANG i CZERWONE RENIFERY.

Rozpoczęto rozgrywki. W każdej z grup rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” po 7 minut dla maluchów, a 10 min dla starszych piłkarzy. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy wkładali całe serca w grę. Choć wiele dzieci dopiero niedawno rozpoczęło przygodę z piłką nożną, to mecze stały na bardzo dobrym poziomie. Padało wiele remisowych wyników, a niekiedy losy meczów ważyły się w ostatnich sekundach. Budziło to wiele emocji. Grze i umiejętnościom młodych piłkarzy przyglądali się najlepsi kibice – rodzice, rodzeństwo i przyjaciele, którzy zagrzewali okrzykami swoich faworytów do walki. Po rozegraniu wszystkich meczów przyszedł czas na dekoracje zwycięzców. Wielka niespodzianka spotkała młodych zawodników i zawodniczki bo na halę CeSiR przybył Święty Mikołaj z prezentami i medalami! Każde dziecko otrzymało od niego gratulacje i upominki. Na dziecięcych twarzach pojawiły się uśmiechy za małe i duże zwycięstwa, trud rywalizacji i satysfakcjonujące nagrody.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Grupa I – maluchy

 1. ZIELONE ELFY / Szymon Łukiewicz, Julian Kuligowski, Olek Traczyk, Daniel Jabłoński, Piotrek Sekuła/
 2. SUPER MIKOŁAJE / Jgnacy Branicki, Igor Zieliński, Bartek Miśkiewicz, Piotrek Pacholczak, Julian Przybylski, Tosia Kawka/
 3. NIEBIESKIE ELFY / Kuba Paczka, Franek, Szymaniak, Maciek Matysiak, Jurek Kula, Jaś Romanowski/
 4. MIKOŁAJE / Franek Zatorski, Filip Zatorski, Jaś Skulski, Michał Wrona, Mikołaj Bednarczyk, Szymon Wroniewicz, Mieszko Skowronek/

Grupa II – starsza

 1. GUCI GANG /Julia Zielińska, Bartosz Cieślak, Bartosz Cieciora, Karina Traczyk, Izabela Bobrowska, Fabian Socha, Igor Zieliński/
 2. CZERWONE RENIFERY / Ania Wroniewicz, Wojtek Wroniewicz, Marcel Kuligowski, Rysio Skulski, Mikołaj Macioszek, Bartek Tkaczyk, Zuzia Zielińska/

Tańce

5 grudnia w sali imprez w wareckim CeSiRze odbył się Mikołajkowy pokaz formacji tanecznej Dancing Kids. Grupa pod okiem instruktorki Martyny Zdroik od października rozwija swój warsztat taneczny. Na zajęciach dziewczynki ćwiczyły kroki, doskonaliły układy taneczne, a także poprawiały swoją sprawność ruchową, koordynację, doskonaliły poczucie rytmu dobrze się przy tym bawiąc. Nabierały też pewności siebie by w końcu wystąpić przed większą publicznością. Na pierwszym występie, który został zorganizowany z okazji mikołajek zjawili się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Można powiedzieć, że frekwencja zaskoczyła organizatorów. Co bardzo cieszy! Na początku dziewczynki z zaproszonymi gośćmi uczestniczyły w tanecznej rozgrzewce. Jak to przed świętami trzeba było trochę posprzątać – w wesołych rytmach wszyscy „myli okna”, „wieszali firanki”, odkurzali podłogę” itp. Było przy tym mnóstwo śmiechu, zwłaszcza gdy do akcji wkroczyli tatusiowie! Następnie dziewczynki z formacji Dancing Kids zaprezentowały swoje układy. Ale zanim zaczęły taneczne harce w sali zjawił się święty Mikołaj który chciał przyjrzeć się poczynaniom grupy.

Formacja zaprezentowała 5 układów tanecznych. Dziewczynki były zaangażowane i skoncentrowane. Doskonale czuły ryt i świetnie prezentowały kolejne figury w tańcu. Przygotowały ciekawe widowisko! Szczególnie dobrze wypadły w układzie do piosenki Despacito, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Do każdego układu dzieci zmieniały stroje, co dodawało efektowności występu.

Na zakończenie dziewczynki zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy w rytmach najbardziej znanej świątecznej piosenki Jingle Bells. Tancerki wcieliły się w role pomocniczek świętego Mikołaja i w czerwonych czapeczkach na głowach instruowały publiczność jakie gesty i kroki wykonywać podczas świątecznego tańca. Tym miłym akcentem zakończyły część artystyczną, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Występy przypadły również do gustu Świętemu Mikołajkowi, który bacznie obserwował poczynania młodych tancerek. Za piękny wysęp wręczył im świąteczne paczki ze słodkościami, a pani instruktor za postępy w nauce i odwagę przed pierwszym występem okolicznościowym – dyplomy specjalnie przygotowane na ta okazję.

Pływanie

W czwartek 7 grudnia, na wareckiej Krytej Pływalni „Olimpic” młodzi pływacy rywalizowali w mikołajkowych zawodach pływackich.

Rywalizacja przebiegała w 2 kategoriach zależnych od poziomu zaawansowania. Dla początkujących były to: skok do wody, ślizg na piersiach i ślizg na grzbiecie. Natomiast zaawansowani startowali w następujących konkurencjach: skok do wody, pływanie kraulem na piersiach i na grzbiecie, oraz pływanie pod wodą. Za każdą wykonaną konkurencję pływacy otrzymywali złotą, srebrną lub brązową naklejkę na dyplom. Każdy starał się jak najlepiej wykonywać zadania aby zgromadzić jak najwięcej złotych odznak. Nie było przegranych. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ze swoimi osiągnieciami. Nie zabrakło również słodkiego upominku. W zawodach brało udział 96 młodych adeptów Szkółki Pływackiej CeSiR.

 

Strzelenie

7 grudnia zawodnicy Sekcji Strzeleckiej CeSiR przystąpili do Mikołajkowych Zawodów Strzeleckich.

Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik czyli uczniowie kl. 6 i młodszych, Junior młodszy (kl. 7 i gimnazjum) oraz Junior (klasy ponadgimnazjalne). Każdy zawodnik miał do oddania 25 strzałów z których 5 było próbnych, a 20 ocenianych. Zmagania stały na dobrym poziomie. W najmłodszej grupie o zwycięstwie zadecydował zaledwie 1 pkt! W starszych kategoriach również nie brakowało emocji. Choć w kat. Junior młodszy wyróżniało się w szczególności dwóch zawodników to już w juniorach naprzeciw siebie stanęli równorzędni zawodnicy i do końca nie było jasne kto zdobędzie I miejsce.

Ale strzelanie to nie tylko oddane strzały do tarczy i wygrane. Dzięki treningom dzieci i młodzież nabierają umiejętności koncentracji, panowania nad emocjami. Wymagają dyscypliny i kształtują pewność siebie i skuteczne podejmowanie decyzji. Uczą również odpowiedzialności i roztropnego zachowania z bronią i na strzelnicy.

Wyniki zawodów

Kat. Młodzików

Dziewczynki

 1. Julia Zielińska – 167

Chłopcy

 1. Mikołaj Witkowski – 170
 2. Kuba Górniewicz – 169
 3. Patryk Rudnikowski – 158
 4. Szymon Staszewski – 154
 5. Wiktor Tabaka – 153
 6. Eryk Rudnikowski – 145
 7. Kacepr Dłucik – 120
 8. Grzegorz Skrzypczak – 117
 9. Aleksander Górzyński – 114
 10. Antek Sałyga -109

Kat. Junior młodszy

Dziewczynki

 1. Julia Walendzik – 140
 2. Klaudia Jaworska – 104
 3. Weronika Prusińska – 58
 4. Sandra Tomala – 40

Chłopcy

 1. Florian Pawlak – 117
 2. Daniel Gos – 78
 3. Kacper Morawski – 66
 4. Aleksander Kurowski – 44

Kat. Junior

Dziewczynki

 1. Weronika Rączka – 158
 2. Kamila Chodór – 153

Chłopcy

 1. Damian Nadolny – 141
 2. Kamil Stązecki – 140

 

Tenis

13 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zmagania Tenisowe. Zawody dla młodszych dzieci miały charakter zabawowy. Dzieci miały za zadanie wykonać 8 zadań ze elementami tenisa ziemnego. Za każde poprawnie wykonanie zadania dziecko otrzymywało naklejkę, która przybliżała ich do zdobycia głównej nagrody. Dzieci m.in. trafiały piłeczkami w bałwanka, łapały „płatki śniegu”, ćwiczyły podbicia forhend i backhand i szlifowały celność w uderzeniach do choinek. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy. Po wykonaniu 8 konkurencji wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i paczkami od świętego Mikołaja.

Starsza grupa rozegrała zaś turniej. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Tu trzeba było wykazać się już sprawnością, większymi umiejętnościami i dobrze wykorzystać je w grze. Rywalizacja była zacięta. Długie ciekawe wymiany, zaskakujące zagrania, tu już nie było przypadków.

Wyniki zawodów

 1. Filip Katana
 2. Natalia Jaworek
 3. Paulina Skrzypczak

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Świąteczny czas w magicznych ogrodach Królewskich III zjazd liderów Sieci Aktywnych Seniorów →

Dodaj komentarz