Wrociszew dołączył do sukcesu tegorocznego finału WOŚP

Wrociszew dołączył do sukcesu tegorocznego finału WOŚP

Już po raz szósty uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie uczestniczyli w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli pierwszą zorganizowaną, pod patronatem szkoły, grupą biorącą udział w zbiórce pieniędzy. W tym roku zagrali dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jak co roku współpracowali z lokalnym sztabem działającym w „Dworku na Długiej”.

Niesamowity fenomen tkwi w orkiestrze i samym Owsiaku, że potrafi tak zaangażować społeczność w Polsce i za granicą, aby wspaniale bawiąc się, czynić tak wiele dobrego. Fenomen ten pozwala, aby zagrać już po raz 26 i na przekór wielu przeciwnościom zdobywać coraz więcej zwolenników i zbierać coraz więcej pieniędzy – serc ludzkich.

We wrociszewskim środowisku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się już niepisaną tradycją. Już w listopadzie zaczyna się „walka” o dostanie się do grupy wolontariuszy. W wielu oczach widać nieukrywaną przykrość na istniejące ograniczenia, ale przecież za rok znów zagrają, może wtedy. Nikt nie chce ustąpić miejsca innym, nic dziwnego, to przecież ogromny zaszczyt. Społeczeństwo również nie wyobraża sobie tego dnia bez „swoich” wolontariuszy, jakoś milej, a i za kieszeń też nie można się trzymać. Na ustach wielu widać radość z dzielenia się z innymi. Usłyszeli w tym roku piękny zwrot „To przecież nasz moralny obowiązek!” i tak trzymać, oby nasze społeczeństwo rosło w serce i mądrość.

W tym roku we Wrociszewie działało 9 wolontariuszy: Wiktoria Lenarczyk, Angelika Garczyńska, Marta Żelechowska, Oliwia Jaworska, Natalia, Kozłowska, Maria Smodrzak, Krystian Piekarniak, Kacper Cybulski i Damian Smagała. Łącznie zebrali 3.262,27 . To więcej niż w zeszłym roku i to bardzo cieszy. Najwięcej w grupie zebrała Maria Smodrzak.  Swoim, wspaniałym wynikiem przyłączyli się do ogromnego, tegorocznego sukcesu wareckiego sztabu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

Już w tej chwili wolontariusze i ich rodzice zgłosili chęć uczestnictwa w WOŚP-owej przyszłorocznej akcji.

Opiekun wolontariuszy WOŚP – Mariola Bienias

 

Udostępnij:
← Inwestycje w Gminie Warka w latach 2010-2017 - Infrastruktura komunalna Czytanie rozwija... przedszkolaków w Michałowie →

Dodaj komentarz