11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMłodzież z Michałowa zna „Swoją Ojcowiznę”

  Młodzież z Michałowa zna „Swoją Ojcowiznę”

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie niestrudzenie od 17 lat uczestniczą w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”. Jego organizatorem jest Rada Programowa do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcja miesięcznika krajoznawczo-turystycznego „Poznaj swój kraj”. Celem konkursu jest poznawanie Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i dnia dzisiejszego. Także – pogłębianie wiadomości o miejscu zamieszkania i różnych zakątkach kraju poznawanych indywidualnie lub zespołowo podczas wędrówek. Konkurs ma rozwijać wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, a potem dokumentowanie poznawanych obiektów przy pomocy fotografii, rysunku czy nagrań.

  28 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbyło się podsumowanie XXV edycji eliminacji regionalnego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”. Zadaniem jury było wyłonienie najlepszych prac. Komisja konkursowa doceniając wkład pracy w przygotowanie poszczególnych opracowań zauważyła również duże zaangażowanie ze strony opiekunów: nauczycieli oraz rodziców, a nawet dziadków uczniów, za co składa im serdeczne podziękowanie. Specjalne podziękowania otrzymali nauczyciele, którzy od wielu lat promują konkurs i sprawują opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi w nim udział.  Najważniejszym punktem podczas finału było ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród rekomendujących najlepsze prace do etapu wojewódzkiego. Wśród szkół podstawowych w kategorii zbiorowej I miejsce zajęła praca: „Musimy coś zrobić ze swoim życiem, aby ono nie zrobiło z nami czegokolwiek” czyli opowieść o życiu i działalności  ks. Czesława Sadłowskiego, autorstwa uczennic klasy VII Wiktorii Mazur i Kingi Miąsek z PSP Michałów. III miejsce w kategorii indywidualnej zdobyła również uczennica z tej samej szkoły Gabrysia Jasińska z  klasy II za pracę pt; „Ocalić od zapomnienia”. Obie prace powstały pod kierunkiem nauczyciela historii  Grażyny Wachnik.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE