-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWybrano "Najpiękniejszą Marzannę i Gaik” we Wrociszewie

  Wybrano „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik” we Wrociszewie

  16 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbył się konkurs na najpiękniejsze „Marzanny”, symbolizujące odchodzącą zimę i najciekawsze „Gaiki”, symbolizujące nadchodzącą wiosnę.

  Pomysły na tegoroczne „Marzanny” i „Gaiki” tworzyły się w głowach uczniów i nauczycieli już od dłuższego czasu, a materiały zbierane przez całe rodziny. Największym problemem okazało się zdobycie słomy, która jest wręcz na wagę złota.

  Prace, zgromadzone na sali gimnastycznej, oceniła komisja w składzie: Małgorzata Gowin, Iwona Żelechowska i Ewa Petrykowska. Zadanie było o tyle trudne, że wszystkie prace przygotowane zostały na bardzo wysokim poziomie. Jury postanowiło nagrodzić następujące klasy:

  • w kategorii grup przedszkolnych zwyciężyła „Marzanna” młodszej grupy przedszkolnej,
  • w kategorii klas I-III – „Marzanna” klasy I,
  • w kategorii najstarszej – „Gaik” klasy VI.

  Dla zwycięzców przygotowane były ogromne kosze zdrowych, świeżych owoców, a dla wszystkich uczestników drobny, słodki poczęstunek.

  W trakcie konkursu każda klasa prezentowała tematyczne piosenki, które wprowadziły wszystkich uczestników w radosny, wiosenny nastrój. Marzanna klasy IIIa ruszy wraz z turystami w 32 rajdzie pieszym „Witaj Wiosno”, który odbędzie się 17 marca 2018r. Pozostałe Marzanny, zgodnie z tradycją, zostaną spalone w trakcie ogniska 21 marca, w dniu kalendarzowej wiosny. Gaiki dodadzą uroku korytarzom szkolnym i ozdobią inscenizację wielkanocną. Konkurs przygotowany został przez nauczyciela PSP we Wrociszewie – Mariolę Bienias.

  PSP Wrociszew

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE