Więcej
  Strona głównaBlogiJak to będzie z tymi śmieciami?

  Jak to będzie z tymi śmieciami?

  Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Każdy słyszał, że od lipca zaczyna obowiązywać nowa „Ustawa śmieciowa” i nastąpią duże zmiany. Ma być segregacja i odbiór odpadów bezpośrednio z gospodarstw domowych. Te ogólniki są powszechnie znane, ale niewiele wyjaśniają. W rozmowach mieszkańcy zwracają się do mnie, jako do radnego, z pytaniami bardziej szczegółowymi. Odpowiadam w miarę mojej wiedzy, ale sam mam wiele pytań. W jaki sposób pozbywać będziemy się popiołu z pieców ? Czy opakowanie po jogurcie można wrzucić do pojemnika z tworzywem sztucznym i czy musi być wcześniej umyte? A tacka styropianowa po mięsie z marketu? Na te i podobne pytania odpowiedzieć powinna firma, która wygra przetarg gminny na wywóz i utylizację odpadów. Postanowiłem przygotować listę najczęściej zadawanych pytań i przedstawić je rzeczonej firmie.
  Zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu tej listy. Każdy, kogo nurtują wątpliwości, może przesłać swoje pytanie na mój adres e-mail: radny.bienias@gmail.com
  Odpowiedzi zamieszczone zostaną na wareckich portalach internetowych i w prasie lokalnej.
  Mam nadzieję, że nasze wspólne działanie przyniesie jeszcze jeden pozytywny skutek.
  Przedstawienie takich pytań pokaże firmie oczekiwania mieszkańców i pomoże dopasować do nich ofertę.

  Radny Mirosław Bienias

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE