-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej„Opisać niewidzialne”... wystawa malarstwa Katarzyny Bucholc  

  „Opisać niewidzialne”… wystawa malarstwa Katarzyny Bucholc  

  11 maja o godz. 19:00 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Bucholc.

  Jest to artystka związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni Podstaw Projektowania prowadzonej przez prof. Lucjana Kasprzaka. Jest mamą trójki dzieci. Działa w Misji Św. Teresy wspomagając ją pracami projektowymi graficznymi
  i malarskimi.

  Wystawa, którą 11 maja zaprezentuje w Warce Katarzyna Bucholc składa się z ponad 30 obrazów w różnych formatach i stylistyce. Stworzone prace są próbą zilustrowania wielkopostnych Ewangelii. Na wystawie zaprezentowane zostaną poszukiwania projektowe artystki wyrażające odpowiedź na pytania Jana z Damaszku: „Jak opisać niewidzialne? Jak pokazać niepojęte? Jak wyrazić nieograniczone, niezmierzone, niewidzialne?”.

  Zwiedzenie wystawy będzie dobrym wprowadzeniem do uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, które odbędzie się 20 maja
  w Warce. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 30 maja 2018 r. w godzinach pracy Dworku na Długiej.

  Dworek na Długiej

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE