Wernisaż wystawy „Opisać niewidzialne…”

Wernisaż wystawy „Opisać niewidzialne…”

11 maja o godz. 19:00 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Bucholc. W imieniu dyrektora „Dworku na Długiej” Andrzeja Zaręby wszystkich zgromadzonych powitał artysta, malarz – Sławomir Ragan wraz z dyrektor PSP w Konarach, inicjatorką wystawy – Lidią Grzegorek. Głos zabrał również ksiądz Ludwik Nowakowski, który przybliżył uczestnikom wernisażu zamysł twórczości artystki.

Katarzyna Bucholc związana jest z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni Podstaw Projektowania prowadzonej przez prof. Lucjana Kasprzaka. Jest mamą trójki dzieci. Działa w Misji Św. Teresy wspomagając ją pracami projektowymi graficznymi i malarskimi.

Wystawa, którą 11 maja zaprezentowała w Warce Katarzyna Bucholc składa się z ponad 30 obrazów w różnych formatach i stylistyce. Stworzone prace są próbą zilustrowania wielkopostnych Ewangelii. Na wystawie zaprezentowane zostały poszukiwania projektowe artystki wyrażające odpowiedź na pytania Jana z Damaszku: „Jak opisać niewidzialne? Jak pokazać niepojęte? Jak wyrazić nieograniczone, niezmierzone, niewidzialne?”.

Były kwiaty, życzenia dalszej owocnej pracy twórczej, podziwianie kunsztu malarskiego oraz długie rozmowy przy kawie i słodkościach.

Zwiedzenie wystawy będzie dobrym wprowadzeniem do uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, które odbędzie się 20 maja w Warce.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 30 maja 2018 r. w godzinach pracy Dworku na Długiej.

Partnerami wernisażu były: Hurtownia Art. Spożywczych i Przemysłowych NOWOCIEL oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach.

GALERIĘ ZDJĘĆ ZOBACZ TU

Udostępnij:
← Dobry Wieczór u schyłku roku artystycznego... Walczyli o mistrzostwo Warki →

Dodaj komentarz