Bohaterski Dzień Dziecka w Warce!

Bohaterski Dzień Dziecka w Warce!

Wraz z przyjściem wiosny oczy wszystkich dzieci zwrócone są ku temu jednemu szczególnemu dniu. To dzień w którym każdy bez względu na wiek uparcie twierdzi, że przecież zawsze będzie czyimś dzieckiem. Już na pewno wiecie jaki to dzień? Tak, to Dzień Dziecka, ten jeden niezwykły i wyjątkowy dzień w którym każdy z nas pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. W tym roku w Warce, będzie to wyjątkowy – Bohaterski Dzień Dziecka, który hucznie świętować będziemy 3 czerwca na wareckim rynku.

W imieniu wszystkich organizatorów i partnerów Gminnego Bohaterskiego Dnia Dziecka już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej edukacyjnej zabawie jaka zostanie przygotowana dla dzieci tego dnia.

W godzinach 12:00 – 18:00 warecki rynek zamieni się w kulturalno-edukacyjną przestrzeń, bowiem, tym roku chcemy zaprosić Was do przejścia „Szlakiem Wolności” na którym będziecie mogli spotkać niezwykłe postacie historyczne związane z naszym miastem, które swoimi bohaterskimi czynami znacząco wpisały się w historie naszego kraju. Chcemy żebyście w tym dniu mogli poznać je bliżej. Chociaż ich działania bezpośrednio nie wpłynęły na odzyskanie przez Polskę Niepodległości, której 100-lecie obchodzimy w tym roku, to jednak ich próby walki o naszą wolność nie pozostają obojętne!

Drodzy młodsi przyjaciele, czekać na Was będzie nieskończona moc atrakcji, które będą kryły się w namiotach naszych bohaterów przygotowanych specjalnie dla Was. Każdy kto je odwiedzi otrzyma pamiątkowe monety z wizerunkami tychże postaci. Tak jak w ubiegłym roku zapraszamy Was na III Gminny Przegląd Twórczości Szkolnej oraz do naszych stoisk. Wśród atrakcji na dzieci czekać będą: cztery darmowe dmuchańce (2 zjeżdżalnie, 2 duże place zabaw), turniej we wchodzeniu na skrzynki o puchar OSP Warka (rozgrzewka w godz. 12 – 14, turniej w godz. 14 – 17), budowanie zamku Trojdena z kartonów, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, animacje, fotobudka, wata cukrowa, pokazy wozów strażackich i samochodu policyjnego i wiele innych! Nie może Was tam zabraknąć, w końcu w tym dniu to Wy rządzicie światem!

HARMONOGRAM PIKNIKU

12:30 – Uroczyste otwarcie (Przekazanie dzieciom przez Burmistrza Warki klucza do miasta)

12:45-13:25 – Występy sekcji tanecznych „Dance Kids” i “Emotion” CeSiR

14:00-17:00 – Turniej we Wchodzeniu na Skrzynki o Puchar OSP Warka

12:00-15:00 – Zdobywanie Szlaku Wolności (Cykl warsztatów i zabaw z nagrodami)

III Przegląd Twórczości Szkolnej – artystyczne prezentacje placówek oświatowych
12:00 Kubusiowe Przedszkole,

13:25 – Przedszkole Bajkowy Statek,

13:55 – PSP nr 2 w Warce,

14:25 – PSP w Konarach,

14:55 – SP nr 1 w Warce,

15:25 – PSP Michałów,

15:55 – ZS-P w Nowej Wsi,

16:25 – PSP we Wrociszewie,

16:55 – PSP Ostrołęka

17:25 – Występ Grupy Tanecznej „Hopakira”

17:40 – Występ najmłodszej grupy tanecznej Klubu Odnova

Udostępnij:
← Warecki zespół "Bez Cienia Ciszy" podbił Busko! XII zawody strzeleckie OSP z gminy Warka →

Dodaj komentarz