Seniorzy z gminy Warka rozwijają skrzydła

Seniorzy z gminy Warka rozwijają skrzydła

11 prężnych grup senioralnych działających w gminie Warka to efekt mądrej polityki prospołecznej Samorządu wynikającej z wiary w siłę lokalnych inicjatyw. Warto zaznaczyć, że stanowi to połowę wszystkich grup zrzeszających osoby starsze w powiecie grójeckim, który pod swoja opieką ma Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Warto być seniorem w Warce. Przyjazny klimat sprzyjający powstawaniu i działaniom grup seniorskich zaowocował prawdziwą lawiną dojrzałych aktywistów. Przychylność władz lokalnych i wsparcie ze strony Stowarzyszenia W.A.R.K.A. sprawiły, że seniorzy chętnie podejmują się łączenia w kluby, koła i grupy by wspólnie spędzać czas i działać na rzecz swojej okolicy.

W tym roku do istniejących 9 grup dołączył Klub Seniora „Kwitnące Jabłonie” z Konar oraz Grupa „Starówka” ze Starej Warki.

W maju liderzy grup senioralnych z Warki wyjechali na zjazd szkoleniowy do Ośrodka Emaus w Białobrzegach, gdzie wraz z innymi seniorami z powiatu grójeckiego integrowali się, uczyli jak angażować i planowali wydanie powiatowego dwumiesięcznika poświęconego sprawom seniorów.

Rok 2018 będzie pełen możliwości dla grup senioralnych. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało na ten cel środki z Rządowego Programu Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Już 24 czerwca w Warce odbędzie się impreza integracyjna – tzw. Seniorada, która gromadzi osoby uczęszczające do klubów seniora w grójeckim, w kolejnych miesiącach odbędzie się kilka szkoleń, seniorzy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na realizację swoich pomysłów zgodnie z zasadami konkursu „Inicjatywy Senioralne”.

Osoby, które myślą o założeniu grupy senioralnej. Zainteresowani projektem, mogą skontaktować się ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. Kontakt: Koordynatorka – Agata Sotek, warka@stowarzyszeniewarka.pl, 504 968 412.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Lekkoatleci walczyli o Puchar Burmistrza! Dzień Otwarty z wieloma atrakcjami w Nowej Wsi... →

Dodaj komentarz