Pobawmy się w cyrk!

Pobawmy się w cyrk!

Już wkrótce, za sprawą programu „Działaj Lokalnie” oraz działań realizowanych przez Stowarzyszenie „ANIMATOR” w projekcie „Skrzynka z kulturą”, do Warki zawita „Cyrkowe lato”. 8 sierpnia od godz. 17:00 zapraszamy na warecki rynek na spotkanie „Letniej Szkółki Cyrkowej”.

Podczas wydarzenia instruktorzy wprowadzą zebranych w świat pedagogiki cyrku, a całość będzie przeplatana tańcami integracyjnymi i animacjami.

W ramach działań w „Skrzynce z kulturą” zorganizowane zostaną spotkania, w trakcie których przybliżymy mieszkańcom i turystom idee pedagogiki cyrku. Uczestnicy spotkań Letniej Szkółki Cyrkowej będą mogli poznać tajniki sztuki cyrkowej, nauczyć się podstaw żonglerki, ekwilibrystyki, sztuczek z bańkami mydlanymi, elementów klaunady, wykonywania elementów strojów cyrkowych. Dodatkową atrakcją wszystkich spotkań będzie fotościanka, gdzie każdy chętny uwieczni swoją cyrkową autokreację.

Drugie spotkanie realizowane w sobotę 11 sierpnia będzie poświęcone projektowaniu i wykonywaniu elementów strojów cyrkowych. Wszystkich, którzy chcieliby stworzyć własny strój zapraszamy na godz. 15:00. Warsztaty zakończy parada cyrkowa po rynku, która zaplanowana jest na godz. 19:30.

Podczas ostatniego z cyklu spotkań 25 sierpnia od godz. 10:00 uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprezentowania cyrkowych umiejętności na scenie przed zgromadzoną na Wareckim Rynku publicznością. Wspólnie z grupą kuglarzy i ogniarzy z Radomia, którzy poprowadzą warsztaty będzie można wziąć udział w cyrkowym biegu zegarowym. Tego dnia odbędzie się także pokaz cyrkowy zakończony występem teatru ognia.

Dodatkowo w dniach 6-8 sierpnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi dla dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą, lokalnych animatorów oraz pasjonatów sztuki cyrkowej odbędą się warsztaty cyrkowe. Zajęcia poprowadzi znakomita trenerka pedagogiki cyrku Zuzanna Jarmakowska.

Działanie realizowane jest w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którego lokalnym operatorem od 2005 roku jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Program realizowany jest przy wsparciu Lokalnych Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Stowarzyszenie ANIMATOR

 

Udostępnij:
← Niedzielne rodzinne granie w „planszówki” na rynku Konkurs Wieńców Dożynkowych →

Dodaj komentarz