Więcej
  Strona głównaWiadomościDodajmy skrzydeł Sebastianowi. Dwudniowa akcja charytatywna!

  Dodajmy skrzydeł Sebastianowi. Dwudniowa akcja charytatywna!

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, trudno o mądrzejsze i bardziej empatyczne porzekadło. Wiedzą o tym także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce, którzy w najbliższych dniach spróbują unaocznić społeczeństwu rangę i aktualność tejże maksymy.

  zdj4

  Z inicjatywy dwóch uczennic Angeliki Bryndy i Klaudii Cichońskiej w szkole zawiązała się grupa wolontariuszy pragnących pomóc swojemu koledze – Sebastianowi Piekarniakowi. Chłopak obecnie jest uczeniem pierwszej klasy wareckiego liceum. Niestety nie może brać czynnego udziału w szkolnym życiu. Wszystko za sprawą wylewu, którego doznał 2 lata temu. Przypadłość była na tyle poważna, że lekarze nie wygłaszali pozytywnych rokowań co do przyszłości chłopaka. Jednak upór rodziców i najbliższych Sebastiana  sprawił, że chłopak wygrał walkę o życie, a aktualnie myśli z nadzieją o powrocie do zdrowia, na który pojawiła się szansa. Niestety ciągle cierpi on na niedowład górnych i dolnych kończyn. Walka ze skutkami wylewu jest możliwa tylko dzięki rehabilitacji, która ze względu na duże koszty ciągle nie jest w pełni możliwa.
  Swoją pomoc w kwestii zebrania funduszy na niezbędne zabiegi zaoferowali koledzy Sebastiana, uczniowie wareckiego liceum.  W ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A oraz Dworek na Długiej w najbliższy weekend zorganizują oni zbiórkę pieniędzy. Inicjatywa zatytułowana Dodajmy skrzydeł Sebastianowi wspierana jest przez Centrum Sportu i Rekreacji oraz restaurację Zajazd na Winiarach.
  Projekt to dwa dni różnorodnych imprez, podczas których zbierane będą fundusze dla Sebastiana Piekarniaka. Poniżej prezentujemy Państwu plakat z programem akcji Dodajmy skrzydeł Sebastianowi.
  Inicjatywa charytatywna zorganizowana przez uczniów wareckiego ogólniaka, to niepowtarzalne świadectwo solidarności koleżeńskiej i zrozumienia drugiego człowieka. Historia jakiej doświadczył Sebastian wzbudza współczucie i podziw wielu osób. Upór i determinacja rodziny chłopaka zasługuje na ogromny podziw oraz każdą formę pomocy. Dlatego już teraz wszystkich mieszkańców gminy Warka zapraszamy do wzięcia udziału w tej jakże szlachetnej akcji. Podążając na wybrany program warto pamiętać, że pomaganie drugiemu człowiekowi jest wielką umiejętnością, a pomaganie w pięknej oprawie artystycznej, którą zapewnią osoby występujące zagwarantuje ciepło na sercu i prawdziwe poczucie wykonania ludzkiego gestu, które to tak często są poszukiwane.

  PLAKAT

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE