Cyrkowy ANIMATOR…

Cyrkowy ANIMATOR…

W dniach 6-8 sierpnia w gościnnych progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi odbyły się warsztaty z pedagogiki cyrku adresowane do lokalnych animatorów, instruktorów oraz pedagogów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Pedagogika cyrku to innowacyjna metoda pracy z różnymi grupami docelowymi (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, osobami z niepełnosprawnościami i osobami zagrożonymi wykluczeniem). Jest to oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych.

Podczas warsztatów cyrkowych uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Warsztaty obejmowały naukę podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, ekwilibrystyki.

Animatorzy, którzy uczestniczyli w warsztatach poprowadzili zajęcia „Letniej Szkółki Cyrkowej” na wareckim rynku.

Działanie realizowane jest w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którego lokalnym operatorem od 2005 roku jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Program realizowany jest przy wsparciu Lokalnych Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Stowarzyszenie ANIMATOR

Udostępnij:
← Zajęcia z robotyki w nowej odsłonie II Zjazd Sieci Aktywnych Seniorów →

Dodaj komentarz