Niedzielne granie na WARCON-ie!

Niedzielne granie na WARCON-ie!

Jak co roku, jesienną porą,  Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG, tym razem przy wsparciu fundacji „Młodzi dla Warki” oraz licznych Partnerów, przygotował dla mieszkańców Warki fantastyczną imprezę – piątą już edycję konwentu WARCON.

Na miłośników gier planszowych, ale nie tylko, 23 września w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 czekało wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość zagrania (przy wsparciu członków Klubu) w ponad 100 gier planszowych, w futurystyczny system bitewny „Battletech” oraz Historyczny „Wrzesień 1939” czy wystawa modeli „Gundam”  czyli modeli maszyn z japońskich kreskówek. Dla milioników elektronicznej rozgrywki przygotowane zostały stoiska ze starymi konsolami nintendo oraz stanowiska z minecraftem. Podczas konwentu zostały przeprowadzone dwa turnieje . W turnieju Sabotażysty będącego eliminacjami do Mistrzostw Polski wzięło udział 10 osób.  Kolejnym turniejem był turniej Ubongo z nagrodą o wartości 900pln ufundowaną przez głównego sponsora czyli Super Smile Centrum Stomatologii i Ortodoncji. W turnieju  tym wzięło udział 12 osób. Tu niespodzianką okazała się 8-latka która zajęła 2 miejsce konkurując z o wiele starszymi uczestnikami. Na zakończenie imprezy, ok. godz. 17 odbyło się tradycyjne losowanie prezentów ufundowanych przez sponsora, Klub oraz firmy i przyjaciół klubu „WARG” Do losowania dotrwało około 40 osób i tym sposobem każdy z obecnych otrzymał prezent.

WARCON 5 nie odbyłby się gdyby nie wsparcie sponsora i partnerów. Sponsorem głównym był Super Smile, a partnerami: Dworek na Długiej, Szkoła Podstawowa nr 1, Lewiatan Warka, Egmont,G3, Cartmundi, First To Fight, Solaris7.pl, Meet And Code, Walti Hale Namiotowe, Fabryka Reklam, MK Hobby, Kociołek, Lucas An the Monster.

Jeśli chcecie by taka impreza odbyła się za rok okażcie wsparcie Klubowi WARG uczestnicząc w ich wieczornych spotkaniach dla dorosłych i młodzieży. A dzieci i młodzież może uczestniczyć w zajęciach Planszaków organizowanych przez „Dworek na Długiej” (przy wsparciu klubu WARG).

Więcej informacji o działalności Klubu możecie odnaleźć na ich fanpage na facebooku (www.facebook.com/WARG.WKGPiF). Tam też umieszczane są informacje o planowanych spotkaniach.

Udostępnij:
← Na lepsze - modernizacja infrastruktury CeSiR Brąz w Trójboju Siłowym →

Dodaj komentarz