TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeDoposażenie OSP w gminie Warka z dofinansowaniem

Doposażenie OSP w gminie Warka z dofinansowaniem

Ochotnicze Straże Pożarne w gminie Warka dostaną nowy sprzęt ratowniczy. Aż 7 jednostek zostanie doposażonych dzięki funduszom zewnętrznym pozyskanym przez warecki samorząd. Nowy sprzęt – m.in. pozwalający na pracę w trudnych warunkach przy wypadkach drogowych i pożarach trafi do jednostek, które maja najwięcej zgłoszeń tj. do OSP Warka a także ochotniczych straży pożarnych w Konarach, Brankowie, Michalczewie, Grzegorzewicach, Gąskach i Laskach.

Dofinansowanie jakie gmina otrzyma wyniesie 99% kosztów i pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. Zakupy dla strażaków – o wartości ponad 35 tys. złotych obejmują taki zestaw jak np.: torba ratownicza, nosze, agregat prądotwórczy, pilarki, latarki akumulatorowe.

Ochotnicze Straże Pożarne są przedmiotem ciągłej uwagi wareckiego samorządu, gdyż bezpieczeństwo mieszkańców jest jedną z podstawowych potrzeb. Dlatego co roku Gmina stara się sukcesywnie uzupełniać wyposażenie służące przy ratowaniu mienia i osób – pozyskując środki z konkursów grantowych na zakup wozów strażackich i sprzętu a także dbając o budynki Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE