Remont remizy OSP Michałów Dolny

Remont remizy OSP Michałów Dolny

W sobotę 8 grudniu odbyła się uroczysta wigilia strażacka w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie Dolnym. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi oraz  poświęcenia przez księdza proboszcza z parafii we Wrociszewie ks. Adama Ostrowskiego wyremontowanych sal – tanecznej i jadalnej. Obie sale przeszły gruntowny remont – została zmieniona i ocieplona podłoga, zmieniony sufit a dzięki nowemu oświetleniu sale nabrały nowego uroku. Dzięki wykonanemu ogrzewaniu z sal OSP korzystać będzie można teraz nie tylko latem ale także i zimą. Sala w Michałowie Dolnym jest w tej chwili największą salą w gminie Warka (poza samym miastem). Śmiało może się w niej pomieścić ok. 150 gości, posiada zaplecze kuchenne wraz z chłodnią oraz łazienki.

Remont całej remizy trwał 4 lata – został wyremontowany, powiększony i zarazem odnowiony garaż na samochód ratowniczo-gaśniczy, wymieniony został dach z eternitu na nowoczesną blachodachówkę, położono styropian na ściany aby ocieplić budynek i zrobiono piękną elewację. Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w zastawy stołowe, sztućce i inne potrzebne przedmioty do organizowania imprez czy spotkań towarzyskich. Wszystkie inwestycje robione były w porozumieniu z władzami gminy Warka i to dzięki dobrej współpracy z Burmistrzem Dariuszem Gizką mieszkańcy Michałowa Dolnego i okolicznych miejscowości posiadają jedną z lepiej wyposażonych i wyremontowanych OSP w gminie Warka.

Zarząd OSP w Michałowie Dolnym składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Dariuszowi Gizce za wsparcie finansowe bez którego nie udałoby się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie, wspólnocie gruntowej wsi Michałów Dolny, Zarządowi ZOSP RP w Warce oraz wszystkim druhom, znajomym, kolegom i koleżankom którzy poświęcali swój cenny angażując się na rzecz powyższej inwestycji.

Zarząd OSP w Michałowie Dolnym

Udostępnij:
← Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz