Warecka Międzyszkolna Liga Szachowa w pełni…

Warecka Międzyszkolna Liga Szachowa w pełni…

Powrót króla. Tak w telegraficznym skrócie można by opisać ostatnie wydarzenia w  Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Trzymając się terminologii z „Władcy Pierścieni” Tolkiena, w rolę Aragorna, syna Arathorna, wcielił się oczywiście Filip Pułapa.

Lider „Jedynki” po absencji w drugich zawodach cyklu, w świetnym stylu, uzyskując komplet punktów, wygrał trzecią oraz czwartą odsłonę organizowanej przez „Dworek na Długiej” wspólnie z gminnymi szkołami podstawowymi Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Dębnowoli i Michałowie. Rycerze króla Filipa ostatnio także nie próżnują, czego efekty widać w tabeli drużynowej ligi. W Dębnowoli reprezentanci „Jedynki” musieli jeszcze uznać wyższość silnej miejscowej ekipy, ale już w Michałowie dali fenomenalny popis waleczności, ustanawiając historyczny rekord rozgrywek MLS szesnastu punktów na jednych zawodach. Indywidualnie na drugim i trzecim miejscu znaleźli się: w Dębnowoli – Jakub Szczepaniak (4,5 pkt) i Jakub Łukiewicz (4 pkt); w Michałowie – Mateusz Szcześniak (4 pkt) i Krzysztof Kasprzak (4 pkt).

Po czterech turniejach ligi jesteśmy już za połową rozgrywek i sytuacja jest dość mocno wyklarowana. Dramaturgii na ostatnie trzy zjazdy zapewni kibicom pojedynek pomiędzy Nową Wsią i Konarami, gdyż, jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, to pomiędzy tymi szkołami rozstrzygnie się kwestia obsadzenia ostatniego miejsca w Finale Ligi.

Klasyfikacja Drużynowa

  1. PSP w Ostrołęce 56,0
  2. SP nr 1 w Warce 51,0
  3. PSP nr 2 w Warce 46,0
  4. ZS-P w Nowej Wsi 43,0
  5. PSP w Konarach 42,0
  6. PSP w Michałowie 31,0
  7. PSP we Wrociszewie 30,5

Adam Lasota – instruktor szachowy

Udostępnij:
← Akcja ,,Podaruj dzieciom misia’’ w wareckim przedszkolu Tydzień Dobrych Uczynków w wareckiej "dwójce" →

Dodaj komentarz