13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Warka

  Szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Warka

  Gmina Warka zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe. Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane od 1 do 28 lutego 2019 w Urzędzie Miejskim w Warce. Nowe umiejętności cyfrowe mieszkańcy zdobędą dzięki projektowi „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Warka”, na które gmina pozyskała dofinasowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

  Szkolenia przeznaczone są dla osób, które nie posiadają lub posiadają niskie umiejętności cyfrowe. Zakres szkolenia będzie dotyczył głównie funkcjonowania w sieciach społecznościowych. Uczestnicy zatem dowiedzą się m.in. jak tworzyć i zarządzać profilami np. na Facebooku, promować wydarzenia i wpisy w sieciach społecznościowych, a także jak założyć konto w ePUAP i profil zaufany oraz skorzystają z wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Zakres szkolenia będzie dostosowywany do potrzeb i możliwości uczestników. W ramach projektu planowane jest przeszkolenie 60 osób powyżej 25 roku życia, w tym większość osób mają stanowić osoby 65+.

  Aby wziąć udział w szkoleniach należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Warce stosowny formularz i oświadczenia, których wzory dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta. Nabór będzie trwał od 1 do 28 lutego.

  Przy czym o udziale w szkoleniu będzie decydować kolejność zgłoszeń (istnieje możliwość wcześniejszego zamknięcia naboru w przypadku zgłoszenia odpowiedniej liczby uczestników). Preferowane do udziału w projekcie będą osoby powyżej 65 roku życia.

  Szkolenia prowadzone będą w kwietniu tego roku na terenie gminy Warka. Jedna osoba bierze udział w dwóch dniach szkolenia, które trwają po 8h. Spotkania będą odbywać się w dni robocze i w weekend. W ramach szkoleń organizator zapewnia bezpłatne materiały i poczęstunek. Po dokonaniu zgłoszenia Urząd Miejski poinformuje o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie.

  Dzięki projektowi zostaną zakupione komputery, które po realizacji szkoleń będą dalej służyć dzieciom w szkole podstawowej w Gminie Warka.

  Więcej informacji dostępnych w Regulaminie udziału dostępnym w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Warce www.warka.pl. 

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE