TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeSzkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Warka

Szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Warka

Gmina Warka zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe. Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane od 1 do 28 lutego 2019 w Urzędzie Miejskim w Warce. Nowe umiejętności cyfrowe mieszkańcy zdobędą dzięki projektowi „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Warka”, na które gmina pozyskała dofinasowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Szkolenia przeznaczone są dla osób, które nie posiadają lub posiadają niskie umiejętności cyfrowe. Zakres szkolenia będzie dotyczył głównie funkcjonowania w sieciach społecznościowych. Uczestnicy zatem dowiedzą się m.in. jak tworzyć i zarządzać profilami np. na Facebooku, promować wydarzenia i wpisy w sieciach społecznościowych, a także jak założyć konto w ePUAP i profil zaufany oraz skorzystają z wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Zakres szkolenia będzie dostosowywany do potrzeb i możliwości uczestników. W ramach projektu planowane jest przeszkolenie 60 osób powyżej 25 roku życia, w tym większość osób mają stanowić osoby 65+.

Aby wziąć udział w szkoleniach należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Warce stosowny formularz i oświadczenia, których wzory dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta. Nabór będzie trwał od 1 do 28 lutego.

Przy czym o udziale w szkoleniu będzie decydować kolejność zgłoszeń (istnieje możliwość wcześniejszego zamknięcia naboru w przypadku zgłoszenia odpowiedniej liczby uczestników). Preferowane do udziału w projekcie będą osoby powyżej 65 roku życia.

Szkolenia prowadzone będą w kwietniu tego roku na terenie gminy Warka. Jedna osoba bierze udział w dwóch dniach szkolenia, które trwają po 8h. Spotkania będą odbywać się w dni robocze i w weekend. W ramach szkoleń organizator zapewnia bezpłatne materiały i poczęstunek. Po dokonaniu zgłoszenia Urząd Miejski poinformuje o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie.

Dzięki projektowi zostaną zakupione komputery, które po realizacji szkoleń będą dalej służyć dzieciom w szkole podstawowej w Gminie Warka.

Więcej informacji dostępnych w Regulaminie udziału dostępnym w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Warce www.warka.pl. 

Urząd Miejski w Warce

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE