Więcej
  Strona głównaInstytucjeParkowanie w centrum Warki z ograniczeniem czasowym

  Parkowanie w centrum Warki z ograniczeniem czasowym

  W związku z licznymi interwencjami mieszkańców i stale rosnącą liczbą pojazdów Urząd Miejski w Warce informuje, że od kwietnia planowane jest wprowadzenie pierwszej na terenie miasta Strefy Ograniczonego Postoju.

  Zmianą organizacji ruchu w pierwszej kolejności objęty zostanie Pl. St. Czarnieckiego i ul. Senatorska w Warce. Parkowanie pojazdów wewnątrz strefy będzie bezpłatne, jednak ograniczone czasowo do maksymalnie jednej godziny – ta godzina wystarczy, by zrobić drobne zakupy czy odwiedzić urząd w celu załatwienia sprawy. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Korzystający z parkingów położonych w strefie zobowiązani będą do wskazania godziny przyjazdu. W tym celu zalecane będzie stosowanie Kart Zegarowych służących do rozliczenia czasu postoju pojazdów. Kartę będzie należało ustawić na czas przyjazdu i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. W przypadku gdy nie będziemy mieli dostępu do karty zegarowej dopuszczane będzie wskazanie godziny przyjazdu w inny nie budzący wątpliwości sposób, np. poprzez zapisanie godziny na kartce papieru i umieszczenie w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

  Strefa Ograniczonego Postoju obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Wjazd do strefy zostanie oznaczony znakiem B-39 „Strefa Ograniczonego Postoju” natomiast wyjazd znakiem B-40 „Koniec Strefy Ograniczonego Postoju”. Za kontrolę przestrzegania nowej organizacji ruchu oraz ewentualną egzekucję wykroczeń odpowiedzialna będzie Policja.

  Ograniczona liczba miejsc postojowych w gęsto zabudowanym centrum miasta wymusza zastosowanie rozwiązań zwiększających rotację parkujących. Nowa organizacja ruchu ma na celu upłynnienie ruchu w centrum zapewniając mieszkańcom lepszy dostęp do usług i handlu poprzez zwiększenie ilości wolnych miejsc postojowych.

  Mamy nadzieję, że zaprezentowane rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców i stanowić będzie skuteczną alternatywę dla stref płatnego parkowania stosowanych w innych miastach.

  Zasady zaczną obowiązywać od kwietnia b. r. ale w pierwszych 3 tygodniach Policja nie będzie nakładać mandatów. Zależy nam w pierwszej kolejności na dotarciu z informacją do mieszkańców, dlatego Policja będzie zostawiała upomnienia za wycieraczkami zaparkowanych aut, by kierowcy mieli czas oswoić się z nowymi zasadami.

  Przygotowane karty zegarowe, będzie można odbierać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1, 05 – 660 Warka.

  Korzystanie z Karty Zegarowej

  Karta zegarowa to kartonowy/plastikowy zegar, który z jednej strony będzie posiadał przydatne informacje z numerami telefonu i herbem naszego miasta, z drugiej tej najważniejszej – zegar z podziałem czasowym.

  W momencie zaparkowania auta ustawiamy zegar czasowy na godzinę przyjazdu – czyli np. 10:00 i umieszczamy kartę (z widoczną tarczą) za przednią szybę auta. Jeśli przyjedziemy o godzinie niepełnej, np. 10:30, ustawiamy zegar na „połówkę” miedzy godzinami. Jeśli będzie to, np. 10:50 – zaokrąglamy w górę, czyli ustawiamy na 11:00.

  Zegar będzie do wielokrotnego użytku, zatem warto go będzie mieć zawsze pod ręką w samochodowym schowku.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE