-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościJan Hardy - polski superbohater

  Jan Hardy – polski superbohater

  Zachęcamy do zapoznania się z pomysłem serii komiksów o polskim superbohaterze, którego autorem jest związany z Warką Jakub Kijuc.

  Jan Hardy to seria komiksowa pod szyldem popkultury narodowej. Komiks o polskim superbohaterze (zresztą pierwszym superbohaterze w ogóle o czym będzie można przeczytać w Jan Hardy #1) to próba przeciwstawienia się zataczającemu coraz szersze kręgi marksizmowi kulturowemu. Komiks opowiada historię siłacza z rasy Stolemów, który od czasów międzywojnia wraz z innymi superbohaterami bronił Polski przed siłami „rewolucji” i „postępu”. Bohaterowie działający w tajnej jednostce R.O.T.A. (Rozpoznanie – Obrona – Taktyka – Atak) brali udział w działaniach wojennych od roku 1939, by po 1944 roku zmierzyć się z czerwonym terrorem komunistycznego aparatu Służby Bezpieczeństwa.

  „Jan Hardy” ma być początkiem budowania popkultury narodowej – czyli takiej, która nie wstydzi się swojej polskości i jest bezkompromisowa wobec działań antypolskich. Jednocześnie korzysta z narzędzi popkultury, które pozwolą mu dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Nie jest to komiks stricte historyczny. Jedynie odnosi się do historii.

  Akcja komiksu skupia się na wydarzeniach powojennych.

  R.O.T.A. cz 1 z 4  „Chłopaki z lasu”

  Rok 1946. Rosjanie przewożą na teren okupowanej Polski tajemniczy obiekt. Według informatora oddziału R.O.T.A. ma on pomóc w ostatecznym pokonaniu polskich superbohaterów z podziemia antykomunistycznego. Tylko Jan Hardy, Franciszek, Planit III, Danka i Źdźbło mają szansę pomieszać szyki komunistom.

  Do walki z czerwonym terrorem przyłącza się pewna osobistość z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii!

  Rok 1934. Jan Kwiatkowski staje się pierwszym na świecie superbohaterem!

  Komiksy zakupione w przedsprzedaży będą opatrzone szkicem autora, pieczęcią wydawnictwa oraz numerem od 1 do 300 na stronie tytułowej.

  Do wydrukowania komiksu potrzeba 300 zamówionych komiksów.

  Możliwe jest również zakupienie egzemplarza z „cegiełką” 2 złote na „Projekt Pilecki”.

   

  WYSYŁKA: 8 złotych

  Cena: 12,90

  ISBN: 978-83-62762-14-9

  Ilość stron: 36

  Format: 170 x 260

  Druk: kreda

  Oprawa: miękka

  Wydawnictwo: Czarna Materia

   

  Ku chwale Ojczyzny!

  projekt pilecki, jan hardy, komiks

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE