Strona głównaInstytucjeCeSiRRywalizacja przy tenisowych stołach dla uczniów z Ostrołęki

Rywalizacja przy tenisowych stołach dla uczniów z Ostrołęki

6 marca w CeSiR odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów z klas VII, VIII szkół podstawowych i klas gimnazjum. Tegoroczna edycja, ku zaskoczeniu organizatorów, cieszyła się bardzo dużą frekwencją. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Warka, a blisko 60 uczniów rywalizowało o mistrzowski tytuł.

Tegoroczne zawody rozegrano w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W pierwszym etapie obyły się rozgrywki grupowe, następnie faza finałowa. Do rozgrywek w kategorii dziewcząt zgłosiło się 20 zawodniczek, które zostały przyądzielone do czterech grup. W obrębie grup zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a do ścisłego finału miało awansować po 2 zawodniczki tak aby w decydującym pucharowym starciu powalczyło osiem najlepszych zawodniczek. W kategorii chłopców rywalizacja odbywała się aż w 8 grupach, z których wyłoniono po 2 zawodników, co dało 16 finalistów.

W fazie finałowej mecze rozgrywano systemem pucharowym. Przegrani odpadali z rywalizacji, a na polu boju zostawali tylko Ci, którzy odnosili zwycięstwa. Turniej w tej części został zdominowany przez uczniów z Ostrołęki, którzy w rundzie finałowej mieli aż 8 swoich przedstawicieli. Dobrze prezentowały się także Konary ze swoimi 6 reprezentantami i SP nr 1 w Warce – 5 finalistów. W decydującej fazie wzięli też udział zawodnicy z Michałowa i Nowej Wsi. W tej części trzeba było się wykazać wysokimi umiejętnościami, aby nie odpaść z dalszej gry. Miło było patrzeć, w szczególności na zawodników z Ostrołęki, którzy dominowali na stołach. Nic dziwnego, że to właśnie uczniowie z PSP Ostrołęka zdobyli mistrzowskie tytuły podczas Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Poniżej wyniki zawodów.

Dekoracji najlepszych zawodników dokonał dyrektor CeSiR Marian Górski. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów wolontariuszom z LO Warka i pani Iwonie Masiewicz, a także instruktorowi tenisa stołowego w CeSiR panu Krzyśkowi Gruszczyńskiemu.

KLASYFIKACJA TURNIEJU

Dziewczęta

  1. Wdowiak Kamila (Ostrołęka)
  2. Furmaniak Aleksandra (Michałów)
  3. Petrykowska Weronika (Konary)
  4. Chajęcka Kinga (Konary)

CHŁOPCY

  1. Piekarniak Igor (Ostrołęka)
  2. Pernal Dawid ( Ostrołęka)
  3. Wojciechowski Igor (Warka – SP nr 1)
  4. Sowiński Czarek (Ostrołęka)

CeSiR Warka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE