Strona głównaInstytucjeCeSiRKoszykarze Pułaski Warka rozpoczęli ligowe zmagania

Koszykarze Pułaski Warka rozpoczęli ligowe zmagania

Po wakacyjnej przerwie do rozgrywek ligowych powrócili młodzi koszykarze KS Pułaski Warka. W pierwszym ligowym spotkaniu chłopcy ulegli na wyjeździe PIVOT Piastów.

W bieżącym sezonie KS Pułaski Warka bierze udział w rozgrywkach U12 WOZKOSZ, w których rywalizuje aż 19 zespołów. Pierwszy etap rozgrywek to eliminacje, podczas których zespoły w grupach 3-4 drużynowych rozgrywają systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. W drugim etapie, drużyny grają o miejsca 1-6, 7-12 lub 13-19 w zależności od wyników z pierwszego etapu rozgrywek.

Zespół KS Pułaski Warka trafił do grupy B, w której w pierwszym etapie będzie rywalizowała z dwoma mocnymi zespołami MKS Piotrówką Radom i MUKS Pivot Piastów.

16 listopada młodzi wareccy koszykarze, podczas swojego pierwszego meczu w sezonie 2019/2020, zmierzyli się na wyjeździe z PIVOT Piastów. Mecz nie należał do najłatwiejszych. Zeszłoroczny wicemistrz ligi wysoko postawił poprzeczkę wareckiej drużynie i już od pierwszych minut wyszedł na prowadzenie, kontrolując przebieg dalszej gry. O nawiązanie wyrównanej walki było ciężko. Ostatecznie gospodarze spotkanie wygrali.

Dzieci z roczników 2008, 2009, 2010 i 2011 zainteresowane grą w koszykówkę zapraszamy na treningi, które odbywają się w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w poniedziałki i środy o godzinie 17:00.