Młodzi Działają Lokalnie i machają flagami!

Młodzi Działają Lokalnie i machają flagami!

Projekt „Wyraź się flagą!” powstał w wyniku inicjatywy Działaj Lokalnie i realizowany jest przez grupę „Z miłości do młodości – TAU Warka”. Nazwa grupy bardzo dobrze wskazuje kierunek działań, które podejmujemy, jednocześnie nie określając ich charakteru. Dlaczego? Bo z miłości do młodości można zrobić wiele dobrego, jednym ograniczeniem w działaniu z młodzieżą jest wyobraźnia!

Młodzież zaproszona do projektu uczy się, potocznie mówiąc – tańca z flagami. Flaga w tym wypadku jest symbolem wartości, którymi żyje każdy, kto flagę bierze do ręki. Staje on wówczas jakoby pod sztandarem tego, w co wierzy. Nie bez znaczenia jest tu kolor i rodzaj flagi, każda oznacza co innego i dobierana jest stosownie do tego co przez taniec chcemy wyrazić. Za nami już kilka warsztatów, jesteśmy na półmetku projektu, w którym wspólnie z młodzieżą zdobywamy nowe umiejętności i techniki wyrażania uczuć i emocji – mogą one wydawać się niekonwencjonalne, tym lepiej, bo chcemy na to, co jest ważne, zwracać uwagę wszystkich.

Projekt to nie tylko możliwość nauczenia się technicznie nowej umiejętności, to również wspaniały czas pogłębiania relacji wewnątrz naszej grupy. Z racji tego, że warsztaty prowadzą dla nas zaprawieni już flagowcy ze stowarzyszenia Młodość – Lubię to! z Łodzi, mamy także okazję do poznawania nowych osób, które w innym miejscu w Polsce wierzą w to samo dobro co my i żyją podobnie do nas. Fakt, że każdy warsztat prowadzi dla nas inna grupa osób, utwierdza nas w przekonaniu, że te niby niemodne i przereklamowane wartości , takie jak miłość, wierność, szacunek, dobro, uważność na drugiego człowieka są wciąż żywe!

Już dziś dziękować chcemy naszym grantodawcom i wszystkim sponsorom za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Możliwość realizowania tego projektu to dla nas ogromna radość, dobrze że jesteście!

Efekt naszej pracy będzie można zobaczyć podczas najbliższych działań miejskich w tym 15 grudnia o godz. 14:45 podczas „Zimowej Odmiany Wareckiego Rynku – Jabłkowego Weekendu w Warce”. Zapraszamy!

Projekty „Wyraź się flagą” realizowany jest przez grupę „Z miłości do młodości – TAU Warka” ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu środków Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz lokalnych Partnerów – Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., DELTIMA i TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Koordynatorka projektu Luiza Lutek

Udostępnij:
← Harmonogram konkursu mini Warka Music Show Jabłkowa odmiana drzewek wokół wareckiego Rynku →

Dodaj komentarz