12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkolny Dzień Profilaktyki w CKZiU w Nowej Wsi – „Wolni od nałogów”

  Szkolny Dzień Profilaktyki w CKZiU w Nowej Wsi – „Wolni od nałogów”

  14 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Tematem była walka z najgroźniejszymi używkami: alkoholem, narkotykami oraz nikotyną.

  W ramach obchodów tego dnia, uczniowie klasy pierwszej 5-letniego technikum architektury krajobrazu przygotowali wystawę plakatów profilaktycznych, które sami wykonali. Głównym punktem Szkolnego Dnia Profilaktyki było przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy pierwszej technikum 4-letniego, kształcących się w zawodach technik ekonomista oraz technik reklamy, pod kierunkiem szkolnej pedagog – Anny Wiktorowskiej, wspieranej przez bibliotekarkę –Paulinę Kopczyńską. Przedstawienie wokalnie uświetnił chór szkolny pod opieką Barbary Kaczmarczyk.

  Przedstawienie miało formę rozprawy sądowej, w której oskarżonymi były trzy najczęstsze źródła nałogów: alkohol, narkotyki oraz nikotyna. Celem przedstawienia było przekonanie uczniów naszej szkoły, że zażywanie substancji psychoaktywnych jest  wysoce szkodliwe, a wręcz śmiercionośne dla społeczeństwa i używki są zagrożeniem zwłaszcza dla ludzi młodych, niedojrzałych, nieświadomych grożącego im niebezpieczeństwa.

  Przedstawienie obejrzeli również zaproszeni wcześniej goście: Dyrektor Sądu Rejonowego w Grójcu -Joanna Curyło; kurator sądowy Sądu Rejonowego w Grójcu – Urszula Kisiel; przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grójcu – kom. Agnieszka Wójcik oraz sierż. sztab. Paweł Krawczyk; przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu – Bożena Janus, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi – Marzena Tomaszewska i przedstawiciele Aresztu Śledczego w Grójcu – kap. Arkadiusz Wencel oraz star. szereg. Paulina Brzozowska, którym towarzyszył osadzony w grójeckim areszcie pan Piotr.

  Po zakończeniu spektaklu miało miejsce niezwykłe spotkanie uczniów z panem Piotrem, który opowiedział jak wygląda jego życie po kilkunastu latach pobytu w więzieniu. Szczere wyznania zrobiły niemal piorunujące wrażenie na młodzieży, która w milczeniu słuchała opowieści osadzonego. Pan Piotr wyjaśnił, jak używki wpłynęły na wybory i decyzje, jakie podejmował w młodości i przestrzegł słuchaczy przed podejmowaniem działań pod wpływem substancji psychoaktywnych lub presji kolegów. Dla nowowiejskiej młodzieży była to swoista lekcja życia i opowieść o tym, jak uczyć się na cudzych błędach, by samemu ich uniknąć.

  CKZiU w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE