„Powstanie serc i miłości – Powstanie Styczniowe” w pracach ks. Drąga

„Powstanie serc i miłości – Powstanie Styczniowe” w pracach ks. Drąga

W czwartek 12 grudnia w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy ks. Stanisława Drąga pt. „Powstanie serc i miłości – Powstanie Styczniowe”.

Był to wernisaż nieco inny niż wszystkie z uwagi na tematykę wystawy – patriotyczną, podniosłą i nostalgiczną. Wszystkich zgromadzonych w imieniu dyrektora Dworku na Długiej przywitał koordynator wystaw Sławomir Ragan, który po krótkiej przemowie oddał głos twórcy wystawy – ks. Stanisławowi Drągowi. Ksiądz w swoim wystąpieniu wielokrotnie nawiązywał do losów powstania styczniowego, jego bohaterów, których sylwetki były głównym tematem wystawy. Następnie usłyszeliśmy powstańczą nowelę odczytana przez jedną z uczestniczek wernisażu.

Ks. Stanisław Drąg obecnie posługuje jako emeryt w parafii wojskowej św. Stanisława Biskupa w Radomiu. Przez wiele lat był proboszczem parafii w Grabowie nad Pilicą. Swoje prace eksponował na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych – w muzeach, domach kultury, seminariach duchownych, kościołach. W 2001 r. został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzający w godzinach pracy Dworku na Długiej do 9 stycznia.

Udostępnij:
← Szkolny Dzień Profilaktyki w CKZiU w Nowej Wsi – „Wolni od nałogów” Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej. Wystawa plenerowa. →

Dodaj komentarz