1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiStudniówka w ZS im. 1 PLM Warszawa w Warce

  Studniówka w ZS im. 1 PLM Warszawa w Warce

  „Poloneza czas zacząć. – Podkomorzy rusza
  I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
  I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,
  I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
  Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi;
  Dano hasło, zaczęto taniec – on prowadzi”

  – tymi słowami z dwunastej księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza 18 stycznia 2020 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce pani Anna Górnicka rozpoczęła bal studniówkowy. Punktualnie o godzinie 18.00 w Pałacu „Pod Dębami”
  w Nowej Woli ruszył korowód taneczny. Licznie zebrani goście obejrzeli perfekcyjnie zatańczonego przez młodzież poloneza. Oryginalne figury i kunszt taneczny maturzystów to zasługa pani Magdaleny Szymańskiej.

  W części oficjalnej balu jako pierwsza głos zabrała pani Dyrektor Anna Górnicka, która przywitała szanownych gości: pana Krzysztofa Ambroziaka – Starostę Powiatu Grójeckiego, pana Jana Madeja – Radnego Powiatu Grójeckiego, pana Cezarego Kołodziejskiego – Radnego Powiatu Grójeckiego, panią Aldonę Rzeźnik – Przewodniczącą Rady Miejskiej, panią Ewę Markiewicz – Wicedyrektor naszej szkoły, panią Ewę Karkowską – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im.
  P. Wysockiego w Warce – wraz z delegacją uczniów, panią Marzenę Jagiełło – Przewodniczącą Rady Rodziców, grono pedagogiczne, młodzież oraz przybyłych na uroczystość rodziców.
  W swoim wystąpieniu pani Dyrektor życzyła maturzystom satysfakcjonujących wyników egzaminów maturalnych, spełnienia marzeń, dojrzałych decyzji i oczywiście udanej zabawy. Następnie życzenia przekazał pan Starosta Krzysztof Ambroziak, który wręczył tegorocznym maturzystom upominek na szczęście – pamiątkowe długopisy. Pozostali goście, dziękując za zaproszenie, życzyli przede wszystkim powodzenia na egzaminach maturalnych oraz szampańskiej zabawy i niezapomnianych wrażeń z nocy studniówkowej.

  W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrali Anna Król i Dominik Skrzypczak. Podziękowali oni dyrekcji, gronu pedagogicznemu i rodzicom za wkład pracy włożony
  w kształtowanie ich postaw życiowych oraz za wytrwałość i cierpliwość. W sposób szczególny podziękowali wychowawcom: pani Dorocie Dudojć-Prokopczyk – wychowawczyni klasy czwartej w zawodzie technik logistyk oraz pani Aldonie Rzeźnik – wychowawczyni klasy czwartej
  w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz. Przepiękne bukiety
  i życzenia wywołały u obu pań łezkę w oku. W imieniu samorządu szkolnego zdanej matury
  i udanego startu w dorosłe życie życzyli starszym kolegom Karolina Strzałkowska i Kamil Przybylski.

  Na zakończenie przemówienie wygłosili przedstawiciele rodziców – pani Anna Wasilewska i pani Małgorzata Frask. Panie podziękowały za troskę, opiekę i zaangażowanie nauczycieli
  w pracę z ich dziećmi. Nawiązały w swoim wystąpieniu do hymnu szkoły i przypomniały słowa, które powinny stać się mottem życiowym każdego:

  „Nie nośmy głowy w chmurach,
  śmiało sięgajmy gwiazd.
  Choć wiemy, że to trudne,
  nic nie zniechęci nas”.

  Życząc wszystkim świetnego humoru oraz udanej zabawy, rodzice zaprosili uczestników imprezy do stołów.

  Po posiłku i pamiątkowych fotografiach zaproszonych gości oraz uczniów
  z wychowawcami nadszedł czas na ostatni element oficjalnej części balu. Tradycją naszej szkoły jest walc młodzieży z dyrekcją, nauczycielami i wszystkimi, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością w tym szczególnym dniu. Wręczając paniom białą różę, młodzi mężczyźni prosili partnerki na parkiet. Młode kobiety, pełne dziewczęcego uroku, prosiły panów. Uroczystego walca odtańczono w skupieniu i na pewno nie bez stresu – dla każdego był to podniosły moment. Magię tej chwili podkreślały dźwięki piosenki Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”.

  Zabawa zaczęła się na dobre! Parkiet został rozgrzany do czerwoności – wszyscy bawili się wyśmienicie. Akcentem dającym chwilę wytchnienia od tanecznych pląsów był występ artystyczny przygotowany przez maturzystów. Klasa IV TH/TG przedstawiła zabawny skecz przedstawiający wybranych nauczycieli w pracy – nic nie umknęło uwadze młodzieży, strój nauczyciela, jego ulubione rekwizyty oraz powiedzonka. Śmiechom nie było końca. Klasa IV TL przygotowała wariację na temat męskiego grupowego tańca. Nie zabrakło w nim elementów groteskowych oraz klasyki – na przykład kankana. Na zakończenie chłopcy zrobili niespodziankę swojej wychowawczyni pani Dorocie Dudojć-Prokopczyk – gitarowe show zakończone wręczeniem bukietu kwiatów. Wszystkim występy bardzo się podobały. Impreza ponownie przeszła w fazę taneczną. O cudowne rytmy dbał DJ Rozum, który potrafi zadowolić gusta muzyczne każdego. Tańce i zabawa trwały do białego rana!

  Studniówka to bal, na który czeka się przez cztery lata spędzone w technikum. To jedyna
  w swoim rodzaju impreza z niepowtarzanym klimatem, dreszczykiem stresu i emocji. Ze wspólnym szaleństwem młodych ludzi z gronem pedagogicznym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczny bal studniówkowy w Zespole Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce był wyjątkowym i niesamowitym przeżyciem: dyrekcji szkoły, wychowawcom, gronu pedagogicznemu, gościom, maturzystom, osobom im towarzyszącym oraz przede wszystkim rodzicom – bez których nie udałoby się przenieść marzeń w rzeczywistość.

  Ach, cóż to był za bal…

   

  Dorota Dudojć – Prokopczyk
  ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE