Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi profilaktycznie dla wareckich podstawówek

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi profilaktycznie dla wareckich podstawówek

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wystawiają przedstawienie profilaktyczne w wareckich szkołach podstawowych

Niezwykle cenną cechą człowieka, potwierdzającym jego godność, jest umiejętność dzielenia się z innymi. Czasem jest to wsparcie finansowe, czasem – psychiczne, a czasem – zwrócenie uwagi na problem, który dopiero może dotyczyć innego człowieka. W takim przypadku sukcesem jest uniknięcie negatywnych zachowań.

Idea przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom i niewłaściwym wyborom młodych ludzi znalazła urzeczywistnienie w działaniach uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. W listopadzie 2019 r. uczniowie klas pierwszych 4-letniego technikum w zawodach technik ekonomista oraz technik reklamy zaprezentowali przed swoimi szkolnymi kolegami, gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi spektakl profilaktyczny „Wolni od nałogów” w formie rozprawy sądowej, przygotowany przez pedagog szkolną – panią Annę Wiktorowską.

Przedstawienie zostało odebrane bardzo pozytywnie przez wszystkich oglądających, w tym przez rodziców oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, którzy odwiedzili CKZiU, by zobaczyć spektakl tuż po jego premierze. Wieść o ciekawej formie profilaktyki uzależnień rozniosła się po terenie gminy Warka i młodzi aktorzy – amatorzy zostali zaproszeni do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego oraz do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Spektakl został wystawiony w obu szkołach 27 stycznia 2020 r. i również spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem młodych widzów z klas szóstych, siódmych i ósmych. Zgromadzonych do obejrzenia przedstawienia zaprosiła Wicedyrektor Centrum – pani Hanna Rejnchard. Uzupełnieniem spektaklu profilaktycznego były pogadanki przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Grójcu: asp. sztab. Eweliny Kozdruj oraz sierż. sztab. Pawła Krawczyka. Policjanci podkreślili, jak bardzo poważne konsekwencje może mieć zażywanie substancji psychoaktywnych w młodym wieku. Pochwalili także uczniów CKZiU w Nowej Wsi za bardzo wiarygodne ukazanie klimatu prawdziwej rozprawy sądowej i dbałość o najdrobniejsze szczegóły scenografii i kostiumów.

Dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi składa pani Bożenie Sobieraj – Dyrektor PSP nr 1 w Warce oraz pani Maryli Szejner – Dyrektor PSP nr 2 w Warce serdeczne podziękowania za zaproszenie i możliwość zaprezentowania przedstawienia. Mamy nadzieję, że przesłanie, jakie zostało zawarte w spektaklu, da młodym uczniom powód do refleksji nad swoją przyszłością.

 

Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Stypendyści z Nowej Wsi Pierwsze rozgrywki VI edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami! →

Dodaj komentarz