Więcej
  Strona głównaOrganizacjeWielki Finał Ogólnopolskich Zawodów Pływackich

  Wielki Finał Ogólnopolskich Zawodów Pływackich

  Obraz 047Obraz 041 

  W dniu 21 czerwca 2013 r. na obiektach Wodnego Parku „Warszawianka” odbył się Finał Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”.

  Eliminacje do zawodów trwały od października 2012 r. i obejmowały cykl 5 rund, które wyłoniły do finału 16 najlepszych zawodników spośród kilkuset startujących w każdej konkurencji.

  UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 13 pływaków, do finału awansowało aż 11 zawodników. Jest to olbrzymi sukces UKS OLIMPIC Warka.

  Do finału awansowali: Aleksandra Baczyńska – lat 11, Aleksandra Cieplak – lat 12, Natalia Kościanek – lat 13, Aneta Chmielewska – lat 13, Paula Gołębiowska – lat 14, Daria Trafisz – lat 16, Krystian Chojnacki – lat 12, Igor Łukasiewicz – lat 13, Dominik Skowronek – lat 13, Mikołaj Grzesik – lat 13, Karolina Chojecka – lat 13 i Wiktor Kasprzak – lat 11.

  W finale kolejny raz nasze dziewczęta – Natalia Kościanek i Aneta Chmielewska na dystansie 100 m stylem klasycznym zdominowały swoje konkurentki. Był to wyjątkowy bieg, nasze zawodniczki posiadające najlepsze czasy płynęły na torach 3 i 4 zarezerwowanych dla najszybszych pływaków. Od startu do mety ani na chwilę nikt na basenie nie miał wątpliwości kto jest najlepszy w tej konkurencji, dwa białe czepki z logo Olimpic Warka zostawiły za sobą pozostałe zawodniczki.

  Złotą medalistką została Natalia Kościanek, a srebrną Aneta Chmielewska. Zawodniczki oraz obecny na zawodach prezes Klubu – p. Piotr Witan odebrali szereg gratulacji od wielu znanych pływackich trenerów. I nie ma w tym nic dziwnego, nasze dziewczęta od dłuższego czasu nie są anonimowe dla trenerów i zawodników w całej Polsce. Należą do nich najlepsze wyniki w Polsce na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym na basenie 25 metrowym i 50 metrowym.

  O ile w przypadku dziewcząt należało oczekiwać takiego wyniku, to „czarnym koniem” zawodów został 11 letni Wiktor Kasprzak. Wiktor startując w finale „B” na 100 m stylem klasycznym nie dość, że poprawił swój rekord życiowy o ponad 3,5 sekundy, to został srebrnym medalistą finałów, pokonując zawodników z finału „A”.

  Pragniemy podzielić się też z Państwem wiadomością, że nasi pływacy z rocznika 2000 awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Zawody odbędą się w dniach 29 – 30 czerwca 2013 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE