Więcej
  Strona głównaOrganizacjeSpełni się marzenie Pauliny

  Spełni się marzenie Pauliny

   W dniach 3 – 8 lipca 2013 podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wraz z fundacją marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Rzeczywistością staną się marzenia dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

  W środę 3 lipca w godzinach porannych spełnił się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii,  która walczy z chorobą organiczną serca i zespołem Downa. Dziewczyna od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi, obecnie dodatkowo doszły kłopoty z nerkami i wątrobą. Największym marzeniem Pauliny jest laptop z akcesoriami, o którym marzy już od lat. Nowy sprzęt pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości.Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się znaszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polskipoprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdymtunelu tli się światło nadziei.

  Spełnianie marzeń podopiecznych  jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

  Fundację można wesprzeć:

  –       przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

  –       przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
  nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

  –       „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

  –       uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

  –       polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

  Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

  Materiał nadesłany przez:
  Fundację Dziecięca Fantazja

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE