W Konarach bezstresowy dzwonek wzywa na lekcję

W Konarach bezstresowy dzwonek wzywa na lekcję

Często nasze dzieci wracając ze szkoły mają czasowe przesunięcie progu słyszenia, które ustępuje dopiero po pewnym czasie. Podczas lekcji może ono  utrudniać rozumienie mowy i zakłócać proces uczenia się. Sprawcą tego zjawiska jest szkodliwy wpływ hałasu na organizm człowieka.

Jak podają badania już wpływ 75-80 dB (hałas na korytarzach szkolnych) jest uciążliwy i stresujący – może powodować zarówno u uczniów, jak i nauczycieli stany rozdrażnienia, zmęczenia, brak koncentracji uwagi, a w konsekwencji negatywnie wpływać na efektywność.

W szkole w Konarach po feriach zamiast dotychczasowego dzwonka  mechanicznego o ostrych i nieprzyjemnych tonach, który dzisiaj stanowi relikt przeszłości, na lekcje wzywa nowy – bezstresowy.

Poprzedni dzwonek przeszkadzał dzieciom, nieraz zatykały uszy, bo odczuwały przez niego fizyczny ból. Nowe dźwięki to np. Cztery pory roku Vivaldiego lub inne dowolne analogowe melodie, które wgrywamy na karcie pamięci w formacie MP3. Atutem jest również regulacja głośności.

Jakie melodie uczniowie polubią najbardziej? Czas pokaże, czy zmiana wpłynie na atmosferę i efekty pracy naszej szkoły.

PSP w Konarach

 

Udostępnij:
← Wareccy biegacze... na nartach biegowych! Zmiany w funkcjonowaniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej →

Dodaj komentarz